НТА > НОВИНИ > Суспільство > Російські спецслужби поширюють фейк про радіоактивну саморобну бомбу від «Нацкорпусу» і Тягнибока

Російські спецслужби поширюють фейк про радіоактивну саморобну бомбу від «Нацкорпусу» і Тягнибока

Величезна кількість помилок свідчить, що це придумали росіяни, які слабо володіють українською мовою

224

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки заявив, що у Телеграм-каналах, пов’язаних з російськими спецслужбами, поширюють інформацію про нібито радіоактивну саморобну бомбу для використання на території Росії.

Про це повідомила пресслужба центру. Однак величезна кількість помилок свідчить, що це придумали росіяни, які слабо володіють українською мовою. А першоджерелом є канал з окупованого Криму.

«Кидається у вічі недбалість авторів: в підписі, який зроблений українською мовою, допущена велика кількість граматичних помилок. Наприклад, «радиоактивним», а не «радІоактивним»; «пораження», а не «ураження»; «розробленн», а не «розроблений»; «використан», а не «використаний». Це все видає російське походження авторів сюжету і погане знання ними української мови», – зазначили у відомстві.

Крім того, відзначається, що справжній Нацкорпус ставить у своїх відео інший логотип і в іншому місці: у лівому верхньому, а не у правому верхньому, інший колір і компонування, ніж автори фейкового відео. Сам Нацкорпус також спростував своє «авторство» цього відео.

«Цікава і схема розповсюдження: першоджерелом інформації є Телеграм-канал «Политнавигатор» з окупованого Криму, але публікація розміщена ще… 10-го грудня 2021-го року. Наразі цей матеріал «удосконалений» і поширювався на інших російських каналам, наприклад, «Самооборона Горловки», «Джокер ДНР», «Pravda News» тощо»,– заявили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Нагадаємо, що декілька днів тому військовослужбовці з Росії та Білорусі на навчаннях розпочали етап бойового злагодження в рамках перевірки сил реагування «Союзної держави».

Військові кіберексперти вважають, що українські військові, ймовірно, стануть об’єктом масштабних російських хакерських атак.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"