НТА > НОВИНИ > Суспільство > Росія через соцмережі дезінформує українців про вакцинацію

Росія через соцмережі дезінформує українців про вакцинацію

Фейкова інформація, відео збирає в Україні десятки тисяч репостів. У РНБО заявили про спецоперацію проти України

175

Українські користувачі соціальних мереж часто поширюють «фейкову» інформацію з РФ щодо вакцинації. Найгіршим є те, що «антивакцинний» протест в Інтернеті може перерости у вуличний.

Про це у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявив керівник ВГО «Сокіл» Львівщини Богдан Федун.

Громадський активіст зауважив: промоніторивши соціальні мережі він виявив чимало маніпулятивної інформації, зокрема, щодо необхідності вакцинації проти COVID-19.

«От нещодавно я натрапив на відео, яке поширене з Росії, у нас воно набрало близько 80 тисяч «репостів». Це десятки мільйонів переглядів. У відео начебто на американському телебаченні говорять про шкідливість вакцинації. Але, якщо перекласти, що там сказано, то люди говорили просто про новини. Тобто це відверта брехня», – розповів Богдан Федун.

На його думку, для спростування таких «новин», або ж недопущення поширенню подібних «фейків», українська держава має вести серйозну інформаційну кампанію. Проте сьогодні очевидно, що держава програє і цю війну.

«І цей антивакцинний рух, діяльність так званих «активістів», може призвести до серйозних наслідків. Люди реально можуть виходити на протести. Але які дії були зроблені, щоб зупинити цю пропаганду на початках? Невже ніхто не бачив, як поширюються такі відео? Чи несуть відповідальність люди, які це поширюють, хто був першоджерелом? Тобто у нас іде війна і на цьому фронті. Але чомусь по сьогоднішній день у нас немає кримінальної відповідальності за побідні речі», – акцентував гість програми.

Що каже РНБО

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України провів аналіз активності, зокрема, Telegram-каналів, за результатами якого виявлено інформаційну спецоперацію, спрямовану на максимальне зменшення рівня вакцинації населення України.

У звіті наочно продемонстровано, як за допомогою мережі засобів масової комунікації, зокрема, у соціальних мережах та месенджерах, а також Telegram-каналах, які куруються РФ або мають безпосереднє відношення до неї, поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації.

Серед найпоширеніших фейків:

  • вакцинація не допомагає проти коронавірусу;
  • вакцинація погіршила пандемію;
  • вакцинація є примусом та порушенням прав людей;
  • вакцина є вкрай небезпечною, українська влада намагається скалічити дітей новим етапом вакцинації

«Результати аналізу свідчать про наявні ознаки ворожої дезінформаційної атаки, що спрямована на збільшення рівня смертності від Covid-19 в Україні та запобігання вакцинації громадян України. Повномасштабна і тривала дезінформаційна операція загрожує життю та безпеці українців, і кількість постраждалих буде зростати, якщо не вжити необхідних заходів для протидії в інформаційному просторі»,  наголосили в РНБО.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі