НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Росія готова втрачати та вбивати». Зеленський звернувся до парламенту Люксембургу

«Росія готова втрачати та вбивати». Зеленський звернувся до парламенту Люксембургу

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що окупанти втратили вже понад 30 тисяч солдатів

390

Станом на 2-ге червня 2022-го року під тимчасовою окупацією російських військ перебуває близько 20% території України, а бої розтягнулися на фронті на понад тисячу кілометрів.

У своєму виступі в палаті депутатів Люксембургу президент України Володимир Зеленський розповів, що російські війська зайшли у 3 620 населених пунктів України, 1 017 з яких вже вдалося звільнити. Ще 2 603 залишаються в тимчасовій окупації.

«Майже 125 тисяч квадратних кілометрів. Це значно більше, ніж площа усіх країн Бенілюксу разом узятих», – зазначив він.

Президент розповів, що близько 300 тисяч квадратних кілометрів забруднені мінами та снарядами, які не розірвалися. Крім того, майже 12 мільйонів українців стали внутрішніми переселенцями, а понад 5 мільйонів – передусім жінки та діти – виїхали за кордон.

«Бої тривають на величезній території від Харкова на сході нашої країни до Миколаєва на півдні. Напряму між ними – 454 кілометри. Але якщо подивитися на всю лінію фронту, а вона, звісно, не є прямою, то ця лінія – більше, ніж тисячу кілометрів. Тільки уявіть! Постійні бойові дії, які розтягнули на фронті понад тисячу кілометрів», – заявив Зеленський.

Він нагадав, що щоденно Україна потерпає від російських ракетних ударів. Зокрема, лише за 1-ше червня Росія застосувала 15 різних крилатих ракет. А за весь час із 24-го лютого застосовано 2 478 ракет – більшість із них по цивільній інфраструктурі.

«Ми змушені захищатись фактично від усієї російської армії. Всі боєздатні російські військові формування Росії залучені до цієї агресії», – нагадав Зеленський.

Президент України зауважив, що окупанти втратили вже понад 30 тисяч солдатів.

«Це більше, ніж СРСР втратив за 10 років війни в Афганістані. Більше, ніж Росія втратила за дві чеченські війни. Але це не зупиняє Росію. Ця держава готова ще втрачати та вбивати», – зазначив Володимир Зеленський.

Гарант наголосив, що російська армія зруйнувала майже весь Донбас.

«Окупанти знищують його місто за містом. Вистачить поглянути на Маріуполь. Там було пів мільйона населення, звичайне мирне життя, важливе промислове місто. Тепер там випалені руїни. І ми ще навіть не знаємо точно, скільки всього наших людей вбили окупанти. Мінімум десятки тисяч – десятки тисяч за час, трохи менший, ніж 100 днів», – додав він.

Нагадаємо, щоденні бойові втрати на сході України складають близько 60-100 солдатів убитими, а також ще приблизно 500 пораненими. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Newsmax.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого II ступеня голови ради міністрів Польщі Матеуша Моравєцкого та віце-прем’єр-міністра Польщі Ярослава Качиньского.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі