НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія хоче переглянути кордон з Норвегією у Баренцовому морі 

Росія хоче переглянути кордон з Норвегією у Баренцовому морі 

Угоди про встановлення меж діють безстроково

490

Спікер Держдуми Росії Володін звернувся до комітету закордонних справ, щоб депутати переглянули угоду про кордон між Норвегією і РФ в Баренцовому морі.

Про це повідомляє NRK.

Москва звинувачує Осло в перешкоджанні постачання продуктів на Шпіцберген.

Водночас представниця норвезького МЗС Ані Хаавардсдаттер нагадала, що угода не має зворотної сили, тому її можна хіба розірвати.

“Загальноприйнятою практикою є те, що угоди про встановлення меж діють безстроково. Ми сподіваємося, що Росія буде ставитися до цього з повагою”, – підсумувала дипломат.

Мова йде про спірну ділянку площею 1,75 мільйона квадратних кілометрів, яку розділили на дві рівні частини у 2010 році.

Напередодні МЗС Росії викликав голову литовської дипмісії Віргінію Умбрасене і висловив їй протест у зв’язку з рішенням влади Литви заборонити транзит великої номенклатури вантажів у Калінінградську область. Було висунуто вимогу «негайного скасування рестрикцій» і водночас заявлено, що «Росія залишає за собою право на дії щодо захисту своїх національних інтересів».

Після цього МЗС Литви вручило тимчасовому повіреному у справах Росії Сергію Рябоконю ноту з роз’ясненням щодо обмежувальних заходів ЄС до деяких категорій товарів, які прямують транзитом у Калінінград. У ході зустрічі було спростовано поширену російською стороною інформацію про те, що Литва заборонила транзитні перевезення пасажирів і вантажів, які не підпадають під санкційний режим ЄС.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі