НТА > НОВИНИ > Війна > Росія хоче посилити свою ППО. Але це їй не допоможе, – аналітики ISW

Росія хоче посилити свою ППО. Але це їй не допоможе, – аналітики ISW

316

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що країна-агресорка планує збільшити  кількість ППО на території країни вже цього року. Втім аналітики впевнені: між цим задумом і реалізацією – прірва.

Про це йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни.

“Шойгу заявив, що одним із пріоритетів розвитку ВКС Росії є створення більшої кількості підрозділів ППО з передовими системами ППО. У 2023 році російські війська планують сформувати нову дивізію та бригаду протиповітряної оборони, сформувати зенітно-ракетну бригаду спеціального призначення, сформувати новий зенітно-ракетний полк з більш досконалими системами С-350, сформувати військово-транспортний авіаційний полк, завершити модернізацію систем ППО Москви”, – описують плани Шойгу в огляді.

Водночас аналітики сумніваються у здійсненні таких планів. Наголошують, що Росія навряд чи спроможеться на таке навіть упродовж кількох років, не кажучи вже про кінець 2023 року. Пояснюють свої сумніви тим, що російська оборонно-промислова база “історично зазнавала багаторічних затримок у розробці передових систем протиповітряної оборони, навіть до суворих санкцій і загострення ресурсних обмежень через вторгнення Росії в Україну”.

“Нинішні російські бригади і полки ППО отримали свої системи С-400 із запізненням на кілька років. До 2021 року російські військові поставили лише одну систему С-500, які мали почати виробляти в 2015 році. Росія також відклала заплановану поставку другої батареї С-400 до Індії у 2022 році через санкції”, – аргументують аналітики.

Вони припускають, що Росія може врешті-решт може посилити свої сили протиповітряної оборони в довгостроковій перспективі, втім формування нових російських підрозділів протиповітряної оборони та авіації не збільшить бойову міць Росії в Україні цього року.

“Заява Шойгу, ймовірно, має на меті запевнити російський народ у тому, що міноборони Росії продовжує розвивати російську армію як військову силу світового рівня, щоб компенсувати уявлення про російські військові невдачі в Україні”, – резюмують в огляді.

Нагадаємо, Росія може перекинути в Україну танки Т-54/55, які виготовляли в СРСР ще наприкінці 1950-х років, з довгострокового зберігання, щоб компенсувати значні втрати бронетехніки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"