НТА > НОВИНИ > Суспільство > Росія лише двічі в історії проводила мобілізації. Михальчишин пояснив, чому провалиться третя

Росія лише двічі в історії проводила мобілізації. Михальчишин пояснив, чому провалиться третя

Для пропаганди у тоталітарному суспільстві найгірше – це не втрата “бадьорості настрої, а втрата логіки послідовності і зв’язності.

284

Росія лише двічі в своїй історії проводила мобілізацію  – у 1914 та 1941 роках. Зараз це сталося втретє. Втім саме ця кампанія має всі шанси на провал.

Про це заявив в інтерв’ю проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA експерт з державної безпеки Юрій Михальчишин.

За його словами, оголошення Росією мобілізації – це свідчення, що зараз насправді відбувається світова війна. Адже мобілізація – це не лише призов військовозобов’язаних. Це перевід економіки на військові рейки, “це не лише, коли ігнорують трудовий кодекс і працюють у три зміни. Це принципова зміна організації виробництва”.

 

Водночас Михальчишин наголосив на принциповій різниці між двома попередніми мобілізаційними кампаніями Росії із мобілізацією-2022. І сама ця різниця може стати ключовою для “успіху” заходів.

“Теперішній механізм державних інституцій імперської Росії деградував у порівнянні з імперською Росією Романових чи навіть сталінських часів. Залишається лише якась оболонка. На відміну від царських міністрів і сталінських наркомів, посадовців РФ, путінські олігархи та представники ФСБ не здатні не лише нормально провести мобілізаційні заходи, а й сформувати чітку, логічну інформаційну рамку”, – каже Михальчишин.

Зокрема, перше, що мали би зробити в Росії зараз, – це логічно пояснити населенню, що відбувається. Наприклад, за зразком Маніфесту Миколи ІІ Романова, який оголошував мобілізацію і цілі війни. Також Михальчишин нагадав, як у 1941 році, хай із запізненням на два тижні, виступив Сталін. Тоді вперше у своїй промові він назвав радянських громадян “братами і сестрами”.

“Це був дуже потужний мотиваційний меседж. Нинішня ж політична верхівка РФ принципово не здатна мотивувати громадян до такої масової мобілізації. Все, що є, це фейкові намагання подати цю війну, як війну народну. Але народна війна директивно ніколи не може викликати ентузіазму”, – пояснив експерт.

Натомість Росія так і не змогла пояснити логіку подій: так звана “спеціальна воєнна операція”, яка начебто просувалася успішно майже сім місяців, виявилася настільки “успішною”, що кадрова російська армія, яка складалася з контрактників, тепер не здатна виконувати задекларовані завдання. А, на думку Михальчишина: для пропаганди у тоталітарному суспільстві найгірше – це не втрата “бадьорості настрої, а втрата логіки послідовності і зв’язності.

“Коли офіційна пропаганда не в стані переварити інформаційну картинку дня, щоб мотивувати своїх “підданих” – це свідчить деградацію інституцій російсько-радянської державності”, – резюмував Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, що 21 вересня під час відеозвернення Володимир Путін оголосив про тимчасову мобілізацію в Росії. Як офіційно заявив міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу, під час мобілізації Росія планує призвати до армії 300 тисяч резервістів.

Наразі ж виглядає так, що пошук резервів та мобілізація по-російськи вже на старті нагадують своєрідний терор та порушення задекларованих умов притягнення до війська. Схоже, туди РФ готова забирати всіх, хто підвернеться під руки – попри вік і стан здоров’я.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі