НТА > НОВИНИ > Росія намагається дискредитувати український волонтерський рух в Європі

Росія намагається дискредитувати український волонтерський рух в Європі

Попри все, волонтери продовжують працювати, а європейські країни передають допомогу

513

Російська пропаганда намагається дискредитувати волонтерський рух України в Європі. Попри це,  українці щодня отримують допомогу від країні із Заходу. Наприклад, 24 тонни гуманітарного вантажу саме приїхали зі Сицилії.

24 тонни гуманітарної допомоги – це фура, вщент заповнена продуктами, медикаментами та засобами гігієни. Італійці зізнаються, що шоковані звірствами російських військових і не могли залишитися осторонь повномасштабної агресії Росії проти України.

«Для італійців це стало шоком. Ми побачили, що абсолютно відсутня людяність. Кадри з мертвими цивільними українцями, – це для нас стало внутрішнім ударом. І ми одразу відреагували і намагаємося допомогти чим можемо», –  розповідає президент асоціації волонтерських організацій Сицилії Джузепе Коко.

Він разом зі своїми друзями привіз уже третій великий вантаж з італійської Сицилії для України. 52 групи різних волонтерських організацій з острова у Середземному морі, серед яких чимало українців, одразу після новин про повномасштабне вторгнення почали допомагати Україні. Хтось з італійців приносить засоби гігієни, хтось продукти, а хтось медикаменти, так і формується допомога від мешканців Сицилії, – розповідає Джузепе.

Водночас українські волонтери розповідають: усе менше простих європейців відгукуються на біду в Україні. Це пов’язуть з тим, що віддали все в перші дні повномаштабного вторгнення, а ще з російською пропагандою. Через соцмережі та навіть офіційні ЗМІ російські пропагандисти намагаються дискредитувати волонтерський рух в Україні.

«На заході працює російська пропаганда. Різні фейки розповсюджує, що в нас тут відбуваються крадіжки, що це все йде не туди. Що все йде на продаж, в магазини чи ще кудись. Але все базується на іміджі. Тому зараз до допомоги Україні долучається більше фірм і підприємств, корпорацій, ніж прості люди», – каже Назар Давимука, представник ГО «Центр об’єднаних рішень».

Зрештою, російські спроби дискредитувати українців в Італії є постійними. Яскравий приклад ворожого впливу – справа нацгвардійця Віталія Марківа. У 2019 році його засудили начебто за співучасть у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі на сході України у 2014 році. Тоді італійська прокуратура базувала свої обвинувачення на повідомленнях і  відео із Russia Today, та «звіту» оприлюдненого на веб-сайті «Русская весна».

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілану скасував звинувачення та 24-річний вирок українському військовому Віталію Марківу. Усі обвинувачення з Марківа, який має подвійне громадянство України та Італії, були зняті, він був негайно звільнений. Провівши більше трьох років в італійській в’язниці, він повернувся в Україну. І зараз захищає Україну від російської навали.

Тож волонтери закликають максимально поширювати в соцмережах та в живому спілкуванні правду, не розповідати чутки та недостовірну інформацію.

Марія Шиманська

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі