НТА > НОВИНИ > Війна > Росія не має ресурсів для наступу великим фронтом, – військовий експерт

Росія не має ресурсів для наступу великим фронтом, – військовий експерт

Росіяни неодноразово заявляли, що вони окупували Сіверськ, однак такі слова виявилися брехнею

516

В інформаційному просторі нещодавно з’явилася інформація, що міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу дав наказ найближчим часом наростити наступальні дії на всій лінії зіткнення.

Однак військовий експерт Олександр Коваленко вважає це неможливим. Таку версію він висунув у спецефірі «Говорить Великий Львів» на телеканалі NTA.

«Що таке лінія фронту на теперішній момент? Це лінія зіткнення на 2 тисячі кілометрів. Але вони наступають лише приблизно на 30-ти кілометрах. Це донбаський плацдарм, трикутник Слов’янськ – Сіверськ – Бахмут», – зазначив Коваленко.

За його словами, саме в цьому регіоні сконцентрована найбільша кількість їхніх підрозділів. Однак, навіть маючи суттєву кількісну перевагу, вони не досягають тактичних і стратегічних успіхів. Це стосується останніх днів, бо окупанти фактично заблоковані в напрямку до Сіверська.

До цього вони неодноразово заявляли, що окупували цей населений пункт, однак такі слова росіян виявилися брехнею.

«Вони зараз не спроможні наступати великим фронтом. По-друге, в них втрачає боєздатність певна кількість батальйонно-тактичних груп. Наприклад, у червні вони задіяли близько 108-ми таких груп на території України, а зараз ця кількість – 96. Тобто 12 батальйонно-тактичних груп вивели за останній місяць для відновлення боєздатного стану. Це пов’язано зі суттєвими втратами», – пояснив військовий експерт.

Він додав, що 23 такі групи вже майже впродовж двох місяців не можуть прийти до тями та відновити колишні сили. Їм банально не вистачає ресурсу.

«Те, що каже Сергій Шойгу… Вони можуть насправді на деяких напрямках нарощувати вогневий вплив – артилерією, ракетними обстрілами і таким іншим. Але стверджувати про якийсь великий наступ на всьому фронті – ні, таке на теперішньому етапі війни неможливо, на це в них зараз ресурсу нема», – підсумував Олександр Коваленко.

Нагадаємо, що активний опір місцевого населення наростає у Херсонській і Запорізькій областях. Все це призводить до збільшення відмов окупантів від участі в бойових діях на території України. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Російські окупанти заявили про нібито захоплення Сіверська Донецької області. Однак, за інформацією української влади, це не відповідає дійсності. Принаймні на теперішній момент.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"