НТА > НОВИНИ > Росія не реагує на звернення Нідерландів щодо опитування курського комбрига

Росія не реагує на звернення Нідерландів щодо опитування курського комбрига

418

Російська влада не відповідає на звернення щодо можливості опитати командира 53-ї зенітної бригади, що базується в Курську, Сергія Мучкаєва.

Як повідомляє Укрінформ, у Гаазі головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс зазначив, що на відповідні запити від російської влади не було отримано відповіді.

Своєю чергою нідерландський прокурор Тейс Бергер наголосив, що не бачить сенсу наполягати на можливості поставити Мучкаєву питання, бо РФ не хоче надавати жодної інформації про 53-тю зенітну бригаду. Тож чекати можливості опитати Мучкаєва безглуздо.

“Кілька разів зверталися до РФ. На попередні запити щодо допомоги ще від 2018 року, в яких йшлося про “Бук”, зокрема, де він був і хто керував, жодної відповіді не було”, – сказав він.

Захист одного з чотирьох обвинувачених – підполковника ГРУ Олега Пулатова, який виявив бажання долучитися до процесу – зазначив, що поки не зміг обговорити зі своїм клієнтом деякі матеріали, які було отримано від слідчого судді.

Також під час свого виступу нідерландський адвокат Сабіна тен Дусхате, яка представляє інтереси Пулатова, заявила, що прокуратура не взяла до уваги важливу, на її думку, для суду інформацію.

Зокрема, захист Пулатова обурений, що прокуратура проігнорувала свідка S45, який, начебто, служив у 53-й зенітно-ракетній бригаді ЗС РФ із Курська і думку якого, літак рейсу МН17 не був знищений “Буком”.

“Як таке можливо, що прокуратура не вважає це важливим та актуальним”, – наголосила вона.

Крім того, захист Пулатова наполягає на перевірці достовірності показів свідка М58, який заявив, що був поблизу місця запуску ракети і бачив, що була випущена ракета з “Бука”.

Адвокатка Сабіна тен Дусхате також підкреслила, що захист не зміг поставити усі свої питання свідку М58, який вкрай важливий, адже він заявив, що був поблизу місця запуску ракети.

“Ми мали змогу почути M58, але ми не були в одній кімнаті, а його голос був спотворений, і він носив липкі вуса й перуку”, – сказала адвокатка Пулатова.

Своєю чергою, нідерландський прокурор Тейс Бергер наголосив, що надана інформація свідком S45 не є особливою та важливою для справи, адже той заявив, що не причетний до трагедії МН17 і нічого про це не знає.

А щодо свідка М58, який у програмі захисту, то прокуратура не бачить потреби знову опитувати свідка. Він також наголосив, що захист Пулатова мав змогу поставити йому свої запитання.

Наступне засідання відбудеться 2 листопада о 15:00, за місцевим часом.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі