НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія оголосила про проведення навчань стратегічних ядерних сил

Росія оголосила про проведення навчань стратегічних ядерних сил

889

Російські військові сьогодні, 18 лютого, оголосили про проведення масштабних навчань своїх стратегічних ядерних сил.

Як пише AP News, президент Росії Володимир Путін особисто буде спостерігати за суботніми навчаннями, які передбачають численні практичні запуски міжконтинентальних балістичних і крилатих ракет, повідомили в Міноборони.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путін буде спостерігати за навчаннями з ситуаційної кімнати Міноборони і сам контролюватиме відпрацювання пусків ракет.

У міністерстві заявили, що це заплановані маневри для перевірки готовності російського командування, особового складу, та перевірки надійності її ядерної та звичайної зброї.

Військові випробування слідують після заяви президента США Джо Байдена, що Росія може вторгнутися в Україну протягом кількох днів.

Захід стривожений зосередженням поблизу кордонів України близько 150 000 російських військових, включаючи близько 60% загальної кількості сухопутних сил Росії, зосереджених. Кремль наполягає, що не планує вторгнення.

Відомо, що Росія щороку проводить масштабні навчання своїх стратегічних ядерних сил, але в маневрах, запланованих на суботу, явно задіяний Чорноморський флот. Флот базується на Кримському півострові, який Росія анексувала від України в 2014 році.

Як пише AP News, Чорноморський флот має надводні військові кораблі та підводні човни, оснащені крилатими ракетами «Калібр», але він не має міжконтинентальних балістичних ракет і не брав участі в аналогічних попередніх навчаннях стратегічних сил країни.

Раніше Росія проводила щорічні навчання стратегічних сил восени, тому США висловили стурбованість тим, що Москва перенесла навчання на лютий, щоб сумістити з можливим вторгненням в Україну.

Пєсков заявив, що Росія заздалегідь повідомила іноземних партнерів про маневри, додавши, що навчання не повинні викликати занепокоєння на Заході.

Путін також запросив Лукашенка подивитися суботні маневри.

Як відомо, раніше Лукашенко запропонував розмістити російську ядерну зброю в Білорусі.

Також видання пише, що стратегічні сили як Росії, так і Сполучених Штатів включають ядерну тріаду міжконтинентальних балістичних ракет наземного базування, міжконтинентальних балістичних ракет на підводних човнах і ядерних бомбардувальників.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
3

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"