НТА > НОВИНИ > Війна > Росія переконує, що готова випустити цивільних із “Азовсталі”

Росія переконує, що готова випустити цивільних із “Азовсталі”

Російська Федерація “публічно та офіційно заявляє, що для виходу мирних жителів з “Азовсталі” жодних перешкод немає”

272

У Міністерстві оборони Росії запевняють, що їхні збройні формування 25 квітня з 14:00 за київським часом  не стрілятимуть і дозволять вийти цивільним особам із заводу “Азовсталь” у Маріуполі. Понад те, переконують, що коридор “відкритий уже 36 діб”.

Про це йдеться у заяві Міжвідомчого координаційного штабу РФ із гуманітарного реагування, яке опублікувало міноборони РФ.

“Керівництво Російської Федерації ще раз підтверджує раніше відкритий та постійно діючий вже 36-ту добу (з 21 березня 2022 р.) цілодобовий гуманітарний коридор з металургійного комбінату “Азовсталь” для евакуації цивільних осіб (робочого персоналу, жінок та дітей), про нібито перебування яких у підземних спорудах комбінату публічно заявляє київська влада.

При цьому, керуючись суто гуманними принципами, Збройні Сили Росії та формування Донецької Народної Республіки з 14:00 (мск) 25 квітня 2022 р. в односторонньому порядку припиняють будь-які бойові дії, підрозділи відводяться на безпечну відстань та забезпечують виведення зазначеної категорії громадян за будь-якими обраними. ними напрямами”.

 За словами росіян, готовність української сторони до початку гуманітарної операції має позначитися піднятими білими прапорами по всьому периметру або на окремих напрямках “Азовсталі”.

Російська Федерація “публічно та офіційно заявляє, що для виходу мирних жителів з “Азовсталі” жодних перешкод немає, за винятком принципового рішення самої київської влади та командирів націоналістичних формувань продовжувати утримувати мирних громадян як “живий щит”.

Міноборони РФ додає, що зазначена заява буде доноситися безперервно до українських бійців на “Азовсталі” радіоканалом з інтервалом кожні 30 хвилин, а також оперативними каналами зв’язку – через віце-прем’єра Ірину Верещук.

Нагадаємо, у катакомбах “Азовсталі” вже два місяці перебувають близько тисячі жінок і дітей Маріуполя, які за цей час жодного разу не виходили на вулицю. Полк “Азов” опублікував відео про те, як живуть мирні маріупольці у підземеллях заводу.

Попри запевнення росіян про “відкриті коридори”,  “Азовсталь” постійно перебуває під обстрілами. Зокрема, 24 квітня, на завод постійно скидали важкі некеровані авіабомби, обстрілювали з кораблів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі