НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія перекрила газ Фінляндії через відмову оплати в рублях

Росія перекрила газ Фінляндії через відмову оплати в рублях

208

Постачання російського газу до Фінляндії зупинилося сьогодні, 21 травня, о 7 годині через відмову від переходу на оплату в рублях.

Про це повідомила державна газова компанія Gasum після отримання відповідного повідомлення від ТОВ “Газпром експорт”, передає Інтерфакс-Україна. 

У наступні дні протягом літнього сезону 2022 року оператор постачатиме своїм клієнтам природний газ з інших джерел – трубопроводом Balticconnector з Естонії.

У ТОВ “Газпром експорт” зазначили, що Gasum 17 травня повідомила, що ініціює арбітражний розгляд щодо контракту на постачання газу з ТОВ “Газпром експорт”. У компанії також заявили, що не мають наміру здійснювати платежі в рублях відповідно до указу президента РФ №172 від 31 березня 2022 р. і відповідно до схеми, запропонованої “Газпром експортом”.

Як раніше повідомляла фінський міністр у справах ЄС Тютті Туппурайнен на сторінках газети Helsingin Sanomat, рішення про відмову від переходу на оплату в рублях було ухвалено в країні ще на початку квітня і доведено до керівництва Gasum.

На думку Туппурайнен, нова система розрахунків стала б порушенням санкцій. Також фінська чиновниця побачила у цьому спробу внести розкол до лав ЄС: “Ми не згодні з оплатою в рублях, це можна розглядати як шантаж Росії та як частину геополітичних зусиль Росії”.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі