НТА > НОВИНИ > Війна > Росія перекидає старі зенітні ракети зі Санкт-Петербурга в бік України

Росія перекидає старі зенітні ракети зі Санкт-Петербурга в бік України

Вилучене озброєння є найстарішим, воно може більше не знадобитися Росії для оборони, а у війні в Україні використовують старі зенітні ракети

265

Росія переміщує велику кількість зенітних ракет із району Санкт-Петербурга у бік України. З міста також могли вивезти обладнання до зенітно-ракетної системи С-300.

Про це повідомив Yle. Супутникові зображення, які отримав ресурс, показують, що мобільні вогневі платформи та ракети зникли з бази на Карельському перешийку неподалів від Санкт-Петербурга.

При цьому про переміщення обладнання раніше публічно не повідомляли ні в Росії, ні в західних країнах.

Санкт-Петербург упродовж тривалого часу оточувало захисне кільце із 14-ти зенітно-ракетних баз. Зараз декілька з них стоять порожніми.

«Згідно зі знімками, чотири зенітні бази залишилися без обладнання», – сказав військовий експерт майор у відставці Марко Еклунд.

За його словами, переміщення техніки навряд чи суттєво послабило протиповітряну оборону Санкт-Петербурга, оскільки вилучене озброєння є його найстарішим, тому воно може більше не знадобитися Росії для оборонних цілей. У війні в Україні Росія використовує навіть старі зенітні ракети через брак сучасної високоточної зброї.

Ймовірно, що росіяни вивезли зі Санкт-Петербурга обладнання до старої зенітно-ракетної системи С-300.

На одній із баз розрядили дві батареї: зняли всі 12 ракетних платформ.

На іншій базі повністю спорожніла ще одна батарея.

Знімки показують, що близько 25-ти контейнерів із ракетами, які, можливо, містили 100 ракет, вилучили з однієї з двох батарей, що залишилися.

На ще одній базі зникли не лише контейнери з ракетами, а й низка транспортних засобів, які роками стояли просто неба. Можливо, у ракетних контейнерах з майданчика вивезли до 120-ти ракет.

З іншої бази перекинули значну кількість техніки – близько 10-ти вогневих платформ, а також іншу техніку. За словами Еклунда, в цьому випадку могли вилучити нове ракетне обладнання, оскільки російські збройні сили заявили, що цей полк використовує новішу зенітно-ракетну систему С-400.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росія запустила декілька тисяч ракет далекого радіусу дії в Україні. Однак за останні сім днів Росія збільшила кількість ударів по об’єктах цивільної інфраструктури навіть там, де вона не очікує на негайний військовий ефект.

Окупанти влаштували масований обстріл хворих і персоналу психіатричної лікарні під час евакуації в Харківському районі. Загинули чотири медичні працівники, двох пацієнта поранили.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі