НТА > НОВИНИ > Росія переслідує майже сотню кримських татар за політичними мотивами

Росія переслідує майже сотню кримських татар за політичними мотивами

131

Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар та відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Про це у своєму Telegram-каналі нагадала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«77 років тому, як і сьогодні, весняну красу затьмарювала війна, – зазначила вона. – Але на кримських татар чекало ще одне випробування – на світанку до їхніх домівок прийшли люди зі зброєю, загнали у товарні вагони та вивезли до Сибіру та Середньої Азії».

Людмила Денісова наголосила, що впродовж трьох днів радянська влада депортувала з півострова майже 200 тисяч кримських татар, а потім намагалася знищити історичну пам’ять про велику трагедію. Лише на початку 1990-их років кримські татари вибороли собі право повернутися на Батьківщину.

Проте 2014—го року через окупацію півострова Росією, багато кримських татар змушені залишати свою землю. Зараз 93-ох кримських татар Росія переслідує за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території Росії, а 15 – позбавлені права на свободу пересування, адже перебувають у тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом.

Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова оприлюднила кількість зниклих безвісти на окупованих територіях Донбасу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі