НТА > НОВИНИ > Суспільство > Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до окупованого Криму – Енергоатом

Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до окупованого Криму – Енергоатом

Персонал Росатома передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму

296

Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.

Про це повідомив президент Енергоатома Петро Котін в ефірі телемарафону, пише «УП».

Котін пояснив, що росіяни спробують відключили від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

«Персонал Росатома передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України. Щоб перемикнути ЗАЕС на Крим, їй потрібно загасити весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Це прописано в програмі. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім заживлюють ЗАЕС. Після чого її (ЗАЕС – ред.) неможливо вже буде під’єднати до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», – зазначив він.

Нагадаємо, що ввечері 6 серпня російські окупанти ракетами обстріляли Енергодар, влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Перед обстрілом близько 500 росіян та персонал Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях.

Російські окупанти в результаті обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.

Як повідомляли раніше  в Інституті дослідження війни (ISW), РФ використовує АЕС, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи в Україні.

У Європейському Союзі рішуче засуджують останні обстріли Запорізької АЕС, найбільшої в Європі атомної електростанції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі