НТА > НОВИНИ > Новини політики > Росія робить усе, щоб зірвати візит Папи в Україну – посол у Ватикані

Росія робить усе, щоб зірвати візит Папи в Україну – посол у Ватикані

Для Глави Католицької Церкви пріоритетною стає саме українська тематика

297

Росія робить усе, щоб візит Папи Римського Франциска до України не відбувся. Зокрема, над цим працює митрополит РПЦ Іларіон (Алфеєв).

Про це заявив посол України у Ватикані Андрій Юраш в інтерв’ю “Главкому”.

За його словами, зараз ми виходимо на той етап, коли для Глави Католицької Церкви пріоритетною стає саме українська тематика. Утім, Росія робить усе, щоб візиту Папи Римського до України не було.

“Нині російська дипломатія, і церковна, і світська, дуже потужно працює у ватиканському напрямку – робить усе, щоби цього візиту не було. Над цим працює митрополит РПЦ Іларіон (Алфеєв), який фактично є главою МЗС РПЦ. Проти візиту понтифіка в Україну висловлюється посол Росії у Ватикані”, – каже посол.

Посол України у Ватикані наголосив, що Україна готова досить оперативно зустрічати Папу. Проте точна дата візиту наразі невідома.

“Наразі ніхто вам не назве конкретну дату, адже це предмет узгоджень, величезна робота. Очевидне наше бажання бачити його в Україні у 2022 році. Будемо докладати усіх зусиль, щоби зробити його візит у найближчій перспективі. Папа неодноразово в рамках неформальних комунікацій висловлював своє бажання побувати в Україні”, – додав Юраш.

При цьому, він зауважив, що Папа розуміє реальну роль, яку Росія відіграє в ініціюванні та ескалації конфлікту.

Візит Папи Римського до України

Ще навесні 2021 року Україна надіслала до Ватикану офіційне запрошення понтифіку. Проте активні розмови про ймовірний приїзд Папи Франциска до України у 2022 році ведуть кілька місяців. Першим про таку можливість, ще у вересні, заявив архієпископ і митрополит Львівської римо-католицької церкви Мєчислав Мокшицький.

Коментуючи для NTA заяву Мокшицького, отець Юстин Бойко припустив, що під час свого візиту до України Папа Римський, ймовірно, захоче відвідати Донбас.

Також глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, який мав аудієнцію у Ватикані, заявляв, що УГКЦ уже “живе в очікуванні і приготуванні”.

 

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"