НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія та Болгарія перебувають за крок від розриву дипломатичних відносин

Росія та Болгарія перебувають за крок від розриву дипломатичних відносин

Болгарія вирішила вислати 70 дипломатів посольства Росії, які втручалися у внутрішню політику болгарської держави

302

Росія може розірвати дипломатичні відносини з Болгарією після того, як Софія вислала російських дипломатів.

Про це повідомив Sky News, журналісти якого зробили такий висновок із дипломатичної ноти Росії.

Посольство Росії у Болгарії пригрозило, що воно вимагатиме розриву дипломатичних відносин Москви зі Софією. Це станеться у разі, якщо болгарська влада не скасує рішення про висилання дипломатів до полудня п’ятниці, 1-го липня.

При цьому прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков, який пішов у відставку, закликав Російську Федерацію зберегти дипломатичні канали між Софією та Москвою. Він уточнив, що, навіть попри висилку, в посольстві залишаються 43 російські дипломати.

«Ми віримо в необхідність діалогу, для якого дипломатичні канали є ключовими. З цієї причини просимо посольство Російської Федерації відкликати заявлену сьогодні ноту. Заради минулого та заради майбутнього ми повинні мати можливість робити кроки вперед на основі взаємної поваги», – зазначив Петков.

Раніше стало відомо, що Болгарія вирішила вислати 70 дипломатів посольства Росії в Болгарії. Вони намагалися втручатися у внутрішню політику болгарської держави.

Нагадаємо, що наприкінці квітня російський «Газпром» офіційно заявив про припинення постачань газу Болгарії та Польщі за відмову платити в рублях.

Болгарія з 1-го липня зможе отримувати азербайджанський газ у повному обсязі після завершення в червні тестового прокачування газу інтерконектором Греція – Болгарія.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі