НТА > НОВИНИ > Суспільство > Росія втратила в Україні 90 відсотків своїх найкращих десантників

Росія втратила в Україні 90 відсотків своїх найкращих десантників

Росія, ймовірно, використала більшість арсеналу високоточних ракет – їх залишилося десь 30%

612

Під час першого етапу вторгнення в Україну Росія могла втратити до 90% найкращих десантників, що суттєво ускладнює її плани з продовження наступу.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив журналіст проєкту Bellingcat Христо Грозєв. За його словами, десантні війська, які Росія втратила у перші тижні наступу, є найбоєздатнішою її частиною, без якої неможливо захопити важливі стратегічні об’єкти.

«Потім втратили значну частина другого ешелону – якісних, на їхній погляд, найманців. З них приблизно 4 000 втрачено. Це ж величезний відсоток ветеранів, готовий до війни», – наголосив Грозєв.

За оцінками журналіста-розслідувача, Росія наразі здатна сформувати не більше, ніж 60-70 батальйонно-тактичних груп (до 60-70 тисяч військових), але їхня боєздатність викликає питання.

Крім того, заявив Грозєв, Росія, ймовірно, використала більшість арсеналу високоточних ракет – їх залишилося десь 30%. Ресурсів, передусім людських, для створення нових у Росії замало.

Журналіст Bellingcat припускає, що за незмінних умов ситуація на фронті за два-три тижні може змінитися на користь України.

Нагадаємо, що Росія продовжує повномасштабну збройну агресію проти України. Триває наступ противника у Східній операційній зоні для встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та забезпечення сухопутного шляху до тимчасово окупованого Криму.

Російський наступ на Донбасі може тривати протягом двох-трьох тижнів з моменту його початку. Тому що у супротивника незабаром закінчаться резерви. Про це заявив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

Уряд прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі готує новий потужний пакет військової допомоги для України. Його допрацюють вже найближчими днями.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі