НТА > НОВИНИ > Війна > Росія використала проти українців усі види зброї, крім ядерної, – Резніков

Росія використала проти українців усі види зброї, крім ядерної, – Резніков

Міністр оборони України різко відреагував на провокаційну заяву Amnesty International

532

Єдина причина, чому сотні тисяч наших громадян ще живі, хоча вже могли б загинути, і що мільйони мають дім, хоча могли його втратити, – це самовіддані героїчні дії Сил Оборони України.

На цьому наголошує міністр оборони України Олексій Резніков.

«Це доводять факти просто звірячого поводження російських окупантів:

– росіяни вже застосували проти мирного населення усі типи зброї, крім ядерної.

– росіяни вчиняють масові вбивства військовополонених.

– росіяни масово гвалтують жінок та дітей, калічать, грабують, нищать все живе.

– росіяни чинять злочин геноциду проти українського народу», – написав він у фейсбуці.

За його словами, будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися геноциду, захищати свої родини й домівки, захищати свої життя і життя своїх дітей, опиратися діям росії як держави-терориста – це збочення, у які б правові конструкції його б не маскували.

«Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію і Український самозахист, як це зроблено в матеріалі Amnesty International, – це свідчення втрати адекватності і спосіб знищити свій авторитет», – додав Резніков.

Зокрема, таку реакцію у міністра викликала заява правозахисної організації Amnesty International про те, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях.

«Тактика України порушила міжнародне гуманітарне право, перетворивши цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах, які послідували за цим, загинули мирні жителі і була зруйнована цивільна інфраструктура», – йдеться у заяві.

«Перебування на оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права. Військові ніколи не повинні використовувати лікарні для участі у бойових діях і повинні використовувати школи чи цивільні будинки лише у крайньому випадку, коли немає альтернатив. Уряд України має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові», – додав генеральний  секретар Amnesty International Аньєс Каламара.

У відповідь в Офісі президента заявили, що життю українців загрожує тільки російська армія, а заяви Amnesty International є не чим іншим, як участю в дискредитаційній кампанії Росії проти України.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі