НТА > НОВИНИ > Новини політики > Росія заблокувала судноплавство на морях. Україна висловила рішучий протест

Росія заблокувала судноплавство на морях. Україна висловила рішучий протест

Дії Росії суттєво та необґрунтовано ускладнили міжнародне судноплавство

364

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Російській Федерації через блокування судноплавства в Чорному й Азовському морях і Керченській протоці.

Про це повідомила пресслужба МЗС України. У міністерстві заявили, що безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обидвох морях.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань», – сказано в повідомленні.

В Україні заявили, що йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України.

«Подібні агресивні дії Російської Федерації як частина її гібридної війни проти України є неприпустимими. Вони демонструють неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права, зокрема, Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН та Конвенції ООН з морського права», – зазначили в міністерстві.

Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоби такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь.

Нагадаємо, що до окупованого Севастополя прибув загін із шести великих десантних кораблів Північного та Балтійського флотів Росії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"