НТА > НОВИНИ > Війна > Росія збирає сили. Розвідка має вчасно застерегти від контрудару на Харківщині, – генерал у відставці

Росія збирає сили. Розвідка має вчасно застерегти від контрудару на Харківщині, – генерал у відставці

Зараз ЗСУ виконують надскладні завдання – ведуть багатопланові бойові дії, де і наступ, і оборона

1619

Стрімкий контрнаступ на Харківщині – це безперечний успіх, але без ейфорії. Росія однозначно готуватиме контрудар і важливо не прогавити цей момент. Розвідка має спрацювати бездоганно.

Обстановку на фронті проаналізував в проєкті “Говорить Великий Львів” генерал у відставці, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

За його словами, те, що зараз відбувається – це багатопланові бойові дії. І це складне завдання для ЗСУ. Зокрема, це важкі оборонні дії на Донеччині. Це перехід від контрнаступальних дій до оборони, але з нанесенням противнику ударів, щоб зменшити його потенціал передусім на Херсонському напрямку. Це наступ на Харківщині.

“І всі ці дії проходять певні зміни через те, що ЗСУ вдалося перехопити стратегічну ініціативу. Вона почалася з того, що вдалося переконати РФ, що наступ буле винятково на Херсонщині, куди ворог почав перекидати свої резерви. Зокрема, з Донеччини – близько 15 тисяч осіб, з Ізюмського напрямку – до 10 тисяч. А, нагадаю, під час другого наступального етапу саме біля Ізюма було найбільше російське угрупування – до 30 тисяч”, – пояснив генерал у відставці.

За словами Романенка, це було складне завдання – створити умови для мінімізації власних втрат через віру противника, що наступу на Харківщині не буде.

“Генштаб не лише прорахував це, а й вибрав відповідний момент і зібрав необхідні для цього сили”, – наголосив експерт.

На його погляд, зараз росіяни зосередяться на утриманні захоплених територій на Запоріжжі, Херсонщині, Луганщині та Донеччині. А ще збиратимуть сили, щоб стримати наступ ЗСУ на Харківщині.

“Переконаний, що Генштаб це робить: треба завдяки своїй розвідці, розвідці країн-союзників вчасно виявити зміни у співвідношенні сил. Треба проявити справжнє воєнне мистецтво – вчасно зупинитися і не допустити серйозних контрударів ворога”, – додав Ігор Романенко.

Оцініть новину
Клас!
7
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі