НТА > НОВИНИ > Новини світу > Росія знову лякає світ. Кремль визначив «червоні лінії» для НАТО

Росія знову лякає світ. Кремль визначив «червоні лінії» для НАТО

Москва категорично не сприймає появи чогось схожого на НАТО на українсько-російських кордонах

138

У Росії зробили низку нових заяв про «червоні лінії» для НАТО. Міністрові закордонних справ Росії Сергієві Лаврову дуже не подобається допомога Заходу Україні.

Про це повідомив РБК-Україна з посилання на російські джерела інформації. За словами Лаврова, в Україні перебувають сотні військовослужбовців США і Великої Британії, а постачання озброєнь нібито створюють «додаткову спокусу для Києва перейти до силових методів вирішення конфлікту на Донбасі».

«Участь західних інструкторів у конфлікті на Донбасі стане переходом всіх «червоних ліній» і означатиме пряме зіткнення російських людей і військових НАТО», – заявив Лавров.

Він окреслив ще дві «червоні лінії» для Москви у питаннях вступу України в НАТО. Однією з них нібито є поява Альянсу на російських кордонах.

«Категорично неприйнятною є поява Альянсу на російських кордонах, це справжня червона лінія. Навіть якщо Україна не вступить до НАТО, поява там ударних озброєнь і військових баз США на Азовському морі – це друга червона лінія», – розповів Лавров.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Північноатлантичний альянс ухвалив рішення про можливе включення України та Грузії, але терміну їх входження поки не встановлено.

Також він додав, що дві країни можуть швидко приєднатися до Альянсу. За його словами, для цього необхідне політичне рішення.

Нагадаємо, що заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков не виключив можливість розміщення російських військових на Кубі й у Венесуелі в разі провалу переговорів щодо «гарантій безпеки».

На початку цього тижня США та Росія провели у Женеві перші переговори стосовно так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Перемовини, за підсумками яких суттєво зблизити позиції сторін не вдалося, тривали майже вісім годин.

Політичні експерти наголошують, що події в Казахстані не здатні надовго відвернути увагу Росії від агресії проти України. Навіть більше – повернення найбільшої центральноазійської держави під повний вплив Кремля збільшує ризики для Києва.

Україна стане учасником військових навчань Sea Breeze-2022. Наші прикордонники взаємодіятимуть із представниками інших складових сил безпеки України, країн НАТО і партнерів Альянсу в морському, авіаційному та сухопутному компонентах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі