НТА > НОВИНИ > Економіка > Росія зупиняє з 1 листопада постачання в Україну енергетичного вугілля – Герус

Росія зупиняє з 1 листопада постачання в Україну енергетичного вугілля – Герус

177

Росія з 1 листопада зупиняє експорт енергетичного вугілля в Україну.

Про це у своєму Telegram-каналі написав голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

“З 1 листопада Російська Федерація зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну. Йдеться про вугілля марки А (антрацит) і Т (тощий). Таке вугілля ввозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), “Донбасенерго” (Слов’янська ТЕС) і “Технова” (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ і Чернігівська ТЕЦ)”, – повідомив він.

Андрій Герус зазначив, що, за інформацією учасників ринку, заборона не поширюється на коксівне вугілля, а стосується лише вугілля, яке використовується для потреб енергетики.

“Такі дії РФ схожі на їх дії восени 2014 року”, – додав він.

Довідка

Близько 60% кам’яного вугілля та антрациту Україна імпортує.

Раніше експерти відзначали, що через низькі запаси вугілля на складах ТЕС Україна може опинитися в ситуації, коли без імпорту з Росії та Білорусі буде неможливо пройти осінньо-зимовий період.

Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли в результаті військових дій на сході країни повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована більшість шахт. Після цього країна почала імпортувати вугілля.

Нагадаємо, що Україні не вистачає вугілля. Домовилися про імпорт з-за океану. Так, компанії «ДТЕК Енерго» та державна «Центренерго» домовилися про постачання 75 тисяч тонн вугілля із США.

Також офіс Генерального прокурора спільно з ДБР та СБУ повідомили про підозру одному з учасників злочинної схеми незаконних поставок вугілля з окупованих територій. Громадяни України організували поставки вугільної продукції з тимчасово окупованих територій за кошти державних підприємств України на суму близько 1,5 мільярда гривень. Злочини відбувались ще в кінці 2014 – на початку 2015 років за прямого втручання вищих представників влади РФ, які були зацікавлені в економічному розвитку терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі