НТА > НОВИНИ > Війна > Росіяни намагаються наступати на Рубіжне і Лиман, посилюють розвідку. Генштаб ЗСУ

Росіяни намагаються наступати на Рубіжне і Лиман, посилюють розвідку. Генштаб ЗСУ

277

Росія не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні. Найбільша активність окупантів надалі спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ за 11 травня.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Тривають заходи інженерного обладнання оборонних позицій вздовж державного кордону в Брестській та Гомельській областях. У Брестській та Гродненській областях проводяться збори із залученням військовозобов’язаних запасу.

Зберігається загроза завдання з території республіки Білорусь ракетних та авіаційних ударів по об’єктах в Україні.

На Сіверському напрямку ворог посилено охороняє ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях. Щоб не допустити перегрупування наших військ та їх перекидання  на інші напрямки, підрозділи збройних сил РФ продовжують проводити демонстраційні дії. У прикордонних з Україною областях ворог нарощує систему протиповітряної оборони.

На Харківському напрямку противник наступальних дій не проводив. Підрозділи окупантів перейшли до оборони, щоб уповільнити темп наступу наших військ. В ході успішних дій підрозділів Збройних Сил України звільнено населений пункт Питомник Харківської області.

На Слов’янському напрямку основні зусилля ворога зосереджувалися на створенні умов для відновлення наступу. Підрозділи противника продовжували поповнення запасів матеріально-технічних засобів для нарощування наступальних спроможностей.

На переважній більшості тимчасово зайнятих територій Харківської області, щоб унеможливити передачу інформації про переміщення російських військ, окупанти «глушать» мережі стільникового зв’язку. Місцеві жителі багатьох населених пунктів залишаються без електроенергії та води. Виїзд на територію підконтрольну Україні російськими окупантами заборонений.

На Донецькому напрямку основні зусилля противника зосереджені на отриманні повного контролю над містом Рубіжне та проведенні наступу в напрямку населеного пункту Лиман. Ворог намагається утримати позиції на правому березі річки Сіверський Донець. Також продовжує підготовку до проведення наступу в напрямках населених пунктів Курахове та Новопавлівка.

Противник продовжує обстрілювати позиції наших військ. Збільшив інтенсивність ведення повітряної розвідки із застосуванням БпЛА.

На Бахмутському напрямку, готуючись до наступу, російські окупанти продовжують артилерійські обстріли позицій наших військ біля населених пунктів Світлодарськ та Троїцьке. Противник провів штурмові дії у напрямках на Оріхове та Тошківка. Успіху не мав.

У Маріуполі основні зусилля ворога зосереджені на блокуванні та спробах знищення наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Противник продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів.

На Криворізькому та Миколаївському напрямках ворог активних бойових дій не проводив, обстрілював наші підрозділи зі ствольної артилерії та мінометів. Проводить інженерне обладнання передових позицій.

У Чорноморській та Азовській морських зонах корабельні угруповання противника виконують завдання ізоляції районів бойових дій та ведення розвідки. Росіяни завдають ракетних ударів по важливих об’єктах інфраструктури України, надають підтримку сухопутним військам на приморському напрямку та блокують цивільне судноплавство.

Ворог продовжує зазнавати втрат. Противник дезорганізований та деморалізований. За наявною інформацією, військовослужбовцям окремих підрозділів збройних сил РФ, що виконують завдання на території України, повідомили про неможливість проведення ротації до кінця терміну проведення так званої “спеціальної операції”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі