НТА > НОВИНИ > Суспільство > Росіяни вивозять цінні експонати з музеїв Маріуполя

Росіяни вивозять цінні експонати з музеїв Маріуполя

Окупанти знищили краєзнавчий музей Маріуполя, музей імені Архипа Куїнджі та пам’ятник митрополиту Ігнатію

414

Російські війська не тільки знищують українські культурні пам’ятки, а й грабують. Зараз із заблокованого Маріуполя окупанти вивозять до Донецька архівний і культурний фонди маріупольських музеїв.

Про це повідомив радник міського голови Петро Андрющенко у телеграмі. Ймовірно, в Донецьку відбудеться оцінка награбованих цінностей, щоби потім переправити їх до Росії.

«Росія – країна офіційного грабування. Лють. Просто лють», – наголосив Андрющенко.

Він також показав світлину. На ній чоловік у формі російського військового тягне на собі загорнуту в біле полотно картину.

Раніше, як повідомляє Суспільне, до тимчасово окупованого Донецька вже вивезли колекцію Юхима Харабета з маріупольського музею медальєрного мистецтва, яка налічувала понад 700 експонатів.

Також окупанти знищили краєзнавчий музей Маріуполя, музей імені Архипа Куїнджі та пам’ятник митрополиту Ігнатію.

За словами голови Національної спілки художників України Костянтина Чернявського, оригіналів робіт Архипа Куїнджі на момент обстрілу в музеї не було – там залишалися лише копії авторства Андрія Яланського й Олександра Ольхова.

Водночас у музеї зберігалися оригінали робіт інших українських художників – Івана Айвазовського, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Михайла Дерегуса й інших. Їхня доля досі невідома.

Наразі задокументовано 242 воєнні злочини росіян проти культурної спадщини України.

Нагадаємо, що в Тростянці, що на Сумщині, який звільнили від російських загарбників, агресори підпалили пам’ятку архітектури національного значення.

Крім того, в Бучі російські військові знищили архіви українського політика В’ячеслава Чорновола та дисидента-шістдесятника, політв’язня Миколи Плахотнюка.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі