НТА > НОВИНИ > Новини політики > Розкол “Голосу”. Чому партія не має шансів на майбутнє

Розкол “Голосу”. Чому партія не має шансів на майбутнє

Політологи переконані: ця політична сила – вже минуле. Зрештою, не матимуть великих перспектив і ймовірні нові утворення вже від “ескголосистих”

268

Ситуація у партії “Голос” стає дедалі більш напруженою, а її розкол неминучий. Сьогодні з політсили вийшла ще частина народних депутатів. 

Чому партія “тріщить по швах” і чи має вона шанс вижити, дізнавався NTA.

29 липня частина народних депутатів заявила, що залишає політсилу та не братимуть участі у з’їзді партії, яка відбулася сьогодні. Йдеться про Ярослава Юрчишина, Соломію Бобровську, Ольгу Стефанишину, Олександру Устінову, Романа Лозинського, Володимира Цабаля.

За словами Устінової, “Голосу” більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки.

“На жаль, керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада Голосу штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на зʼїзді”, – написала Устінова.

Натомість на офіційній Facebook-сторінці “Голосу” з’явилась інформація, що з’їзд партії відбувся, а її лідерка Кіра Рудик презентувала стратегічне бачення подальшого розвитку партії. Ба більше, 86% делегатів висловили свою підтримку чинній голові політсили.

“З’їзд політичної партії “Голос” продовжує свою роботу та перейшов до розгляду інших питань, важливих для розвитку партії”, – повідомляється на сторінці політсили. 

“У партії майбутнього немає”

Політолог Володимир Фесенко вважає, що політична сила майбутнього немає, а партія тільки з Рудик не пройде до Верховної Ради.

“Але й у опонентів Рудик немає шансів. Вони створять якусь свою партію. Таких партій, такого напрямку уже десятки. І у них теж шансів не буде пройти до Верховної Ради”, –  вважає Фесенко.

За словами експерта, початком розколу став вихід з фракції засновника і лідера партії Святослава Вакарчука ще минулого року:

“А зараз, враховуючи і сам розкол, і морально-політичні негативи до цього розколу, іміджеві негативи, у цієї партії немає майбутнього”. 

Партійні проєкти, які будуються не на ідеологічній основі, – розпадаються, вважає політолог Віктор Уколов. На його думку, “частина людей, яких цікавить ідеологія вступає у конфлікт з тією частиною людей, які орінтуються на фінансування”.

Нагадаємо, що 7 червня цього року про вихід із партії заявив один з її найяскравіших лідерів – шоумен Сергій Притула. Згодом із фракції вийшли одразу десять нардепів та оголосили про створення нового окремого об’єднання у парламенті “Справедливість”.

За словами політолога Андрія Смолія, “частина депутатів, які влаштували демарш і створили своє об’єднання, вже насправді намагаються орієнтуватися на Сергія Притулу”.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі