НТА > НОВИНИ > Новини політики > Розмова з гострими кутами. Блінкен і Лавров обговорили тему вторгнення в Україну

Розмова з гострими кутами. Блінкен і Лавров обговорили тему вторгнення в Україну

Міністру закордонних справ Росії вкотре не сподобалися документи щодо деескалації ситуації, які підготували в США

495

У Женеві (Швейцарія) завершилися переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. На них обговорювали так звані «гарантії безпеки» для Російської Федерації.

Зустріч тривала півтори години. Як стверджують експерти, це менше, ніж планували. Тож деякі аналітики зробили висновок, що не все пішло гладко під час розмови. Після неї Лавров та Блінкен вийшли до журналістів.

Зокрема, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що американська сторона на переговорах у Женеві намагалася зрозуміти, чи має намір Росія через дипломатію знизити напруженість навколо України.

«Наше завдання – дізнатися, чи готова Росія вибрати дипломатичний шлях та інші необхідні кроки, щоби зменшити напругу навколо України та вирішити наші суперечності через дипломатію та діалог… Дискусія з Лавровим була чесною та предметною», – зазначив держсекретар США.

За словами російського міністра, на переговорах «Штати повторили аргументи, що вже раніше звучали», а також «тему вторгнення в Україну». Також він зазначив, що США нібито «зобов’язалися наступного тижня надати письмові відповіді на пропозиції Росії щодо стратегічної стабільності».

Вже традиційно представник країни агресора зазначив, що заяви США про ймовірне вторгнення нібито «покликані прикрити саботаж Києва за Мінськими домовленостями». Також він наголосив, що «Росія не збирається нападати на Україну, і планів таких ніколи не було».

Лавров додав, що документи, які Держдеп підготував до цієї зустрічі, «читати було неможливо».

Ще до початку зустрічі Блінкен заявив своєму співрозмовнику, що США готові до діалогу з Росією для деескалації ситуації. Також американський чиновник зазначив, що зустріч Лавровим має стати частиною зусиль щодо деескалації, «запобігання подальшій агресії Росії проти України».

Своєю чергою, Сергій Лавров неоднозначно відповів на запитання CNN, чому загроза вторгнення Росії в Україну виникла саме зараз.

«Ви стверджуєте, що ми збираємося напасти на Україну, хоча ми багато разів говорили, що не збираємося. Ви запитуєте, чому зараз? А коли не нападати нам?», – зазначив Лавров.

Нагадаємо, що сьогодні ж держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Захід не прагне поставити під загрозу безпеку росіян, а Кремль несе відповідальність за ескалацію навколо України.

Учора президент Володимир Зеленський відреагував на слова президента США Джо Байдена про те, що Захід поки що не знає, що робити, якщо відбудеться «незначне вторгнення» Росії в Україну. За його словами, «незначних агресій» не буває.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зазначав, що Україну потрібно «змусити» дотримуватися мінських домовленостей. За його словами, Україна повинна внести зміни до своєї Конституції для того, щоби надати східним областям так званий «особливий статус». І знову повторив абсурдну тезу, що Росія начебто не є стороною конфлікту і підписувала мінські угоди винятково як «посередник».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"