НТА > НОВИНИ > Новини політики > «Розминка» перед Байденом. З чим поїдуть у США Меркель і Зеленський

«Розминка» перед Байденом. З чим поїдуть у США Меркель і Зеленський

236

Упродовж чотирьох годин учора ввечері тривала зустріч президента України Володимир Зеленського з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Великого прогресу, як і передбачали експерти, вона не принесла, за великим рахунком, кожна із сторін залишилася на своїх позиціях.

Меркель хоче закрити тему

Ангела Меркель, констатуючи посилення тиску на Україну від Росії та згадуючи про загибель українських солдат останніми днями, в той же час наголошувала на низькому відсотку реалізації так званих «Мінських домовленостей». Згадувала вона і про вже частково призабуту «формулу Штайнмаєра».

Політолог Олег Оленюк у коментар NTA охарактеризував це, як тривожні сигнали: «Це більше нагадує узгоджені німцями і французами такі собі «кластери».

«Імплементація формули Штайнмаєра в українське законодавство, вибори на окупованих територіях Донецької і Луганської областей до передачі контролю над кордоном… Невже «друг України» Ангела пропонує перейти до активного демонтажу нашої державності?!» – поставив досить різке запитання політолог.

На думку Олега Оленюка, у цьому питання на теперішній момент немає рішення, яке могло би влаштувати більшість українців. Реінтеграція ОРДЛО у будь-якій формі нині неможлива. Тому оптимальний варіант на певний час за умови збереження санкцій проти РФ – це заморожений конфлікт, демаркаційна лінія і умовна «стіна».

Однак повернення канцлера до колишніх наративів, які, з усього видно, ще не поклали до шухляди, свідчить про протилежне. «Ангела Меркель, схоже, налаштована закрити тему, у якій рішення немає. Рішення, яке б влаштовувало усіх. І насамперед Україну», – підсумував Олег Оленюк.

Мінімальні компенсації для України?

Іншим важливим питанням українсько-німецьких переговорів став «Північний потік-2». У ньому, як і в інших суперечливих темах, і Україна, і Німеччина в свої розбіжностях сподіваються на США як такого собі медіатора.

Політолог Андрій Смолій вважає, що вчорашня зустріч стала, за великим рахунком, звіркою годинників щодо майбутнього «Північного потоку-2». «Якщо для адміністрації Трампа в принципі була байдужою Європа, бо він більше відстоював інтереси транснаціональних компаній у США, то Байдену значно важливішими є взаємини з Німеччиною», – зауважив Андрій Смолій у коментарі NTA.

І в цьому плані, за його словами, «Північний потік-2» є одним з елементів налагодження хороших стосунків з Німеччиною. Цьому сприяє і частково пасивна позиція України.

«Уже вчора Зеленському запропонували певні преференції в обмін на «спокійнішу» позицію щодо «Північного потоку-2». Важливою є реакція президента України, і цю реакцію вже понесе Меркель Байдену, а далі вони вже остаточно ухвалять рішення, що робити: чи давати Україні ще якісь мінімальні компенсації за вірогідний запуск «Північного потоку-2», – додав Андрій Смолій.

«Ця зустріч не зовсім про Україну, – вважає Олег Оленюк. – Головне для Меркель – візит до Вашингтону, де вона відстоюватиме перед Байденом «Північний потік-2». І їй, мабуть, вигідно показати Байдену, що з Україною питання вона вирішила. Буде дуже прикро, якщо Зеленський це мовчки проковтне».

Політологи переконані, що коли відбудеться зустріч Зеленського з Байденом, то на той момент лідери і США, і Німеччини вже матимуть певне розуміння, як спілкуватися з президентом України, що йому пропонувати.

«Найголовніша у цьому контексті – зустріч Зеленського і Байдена. Поки що ми стали свідками такої собі «розминки» перед нею, за підсумками якої всі залишилися при своєму. А там ми вже дізнаємося про остаточне бачення США, як надалі поводитися з Україною», – підсумував Андрій Смолій.

Нагадаємо, що українські політологи та політичні експерти не плекали особливих ілюзій щодо великих перемог України на міжнародному рівні за підсумками візиту президента України Володимира Зеленського до Німеччини.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі