НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Розрив стравоходу після застілля. Львівські медики врятували чоловіка

Розрив стравоходу після застілля. Львівські медики врятували чоловіка

Пацієнт вчасно потрапив до спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної

429

Після застілля 49-річний львів’янин мав рвоту сім годин. У нього боліло в лівому підребер’ї. Карета швидкої допомоги доправила чоловіка до лікарні святого Луки.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Медики відділення невідкладної допомоги зробили пацієнту УЗД внутрішніх органів і рентген грудної клітки. Проте причини болю не знайшли. У той час чоловікові ставало ще гірше. І досвідчені лікарі зрозуміли: найімовірніше, в чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається синдромом Бурхаве.

Цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа.

«Банкетний стравохід», як ще часто називають патологію, – це розрив стравоходу, який, зазвичай, виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко», – сказано в повідомленні.

До 50% пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Після шести годин шанси на життя в таких хворих зменшуються, оскільки їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес.

Пацієнт вчасно потрапив до спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби «полагодити» стравохід. Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. І вже на 27-й день його перевели до палати відділення хірургії.

Нагадаємо, що аби встигнути пересадити донорську печінку, львівські медики вперше задіяли унікальний для України апарат, що продовжив життя органу поза тілом.

Львівські хірурги врятували 69-річного мешканця Червоноградського району, який потрапив у лікарню з рідкісним захворюванням судин кишківника. Виявлена патологія буває лише у 0,1% пацієнтів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"