НТА > НОВИНИ > Новини політики > Розвідник Бурба звільнився з військової служби

Розвідник Бурба звільнився з військової служби

Міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про звільнення колишнього керівника Головного управління розвідки Василя Бурби

230

Колишній керівник Головного управління розвідки у Міністерстві оборони України Василь Бурба звільнений з військової служби.

Про це повідомив сам Бурба виданню LIGA. Підставою для звільнення став поданий ним рапорт, який 15-го грудня підписав міністр оборони Олексій Резніков.

При цьому колишній розвідник зазначив, що написав рапорт ще у вересні 2021-го року, однак тодішній міністр оборони Андрій Таран відмовився його підписувати.

Бурба пояснив, що в той час мало відбутися засідання тимчасової слідчої комісії Верховної ради у справі про зрив спецоперації із затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнера», на якому планували заслухати його свідчення, однак засідання перенесли нібито через відсутність кворуму.

«Тобто вони перенесли, я так думаю, тому що просто не хотіли слухати. І в цей час мене набрав міністр оборони Андрій Таран і сказав, щоб я прийшов до нього. Під час розмови я не погодився з його позицією щодо моєї участі у тимчасовій слідчій комісії. Я написав рапорт на звільнення. У зв’язку з тим, що міністра звільнили, я написав новий рапорт, і його міністр Олексій Рєзніков задовольнив, наказ підписано», – сказав Бурба.

На думку Василя Бурби, ймовірно, Таран відмовився підписувати рапорт, оскільки таким чином намагався впливати на нього.

Водночас чинний міністр оборони Резніков уточнив, що наказ про звільнення Бурби підписано ще 9-го грудня, а згодом видано новий наказ про виключення колишнього голови ГУР зі списків військової частини та направлення його до військкомату.

Нагадаємо, що раніше колишній голова Головного управління розвідки Василь Бурба заявив, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак наказав перенести операцію із затримання «вагнерівців» від імені президента Володимира Зеленського.

Згодом український президент розповів про ключову розмову з Бурбою щодо спецоперації, після якої зрозумів, що її дозволяти не можна. На думку Зеленського, спецоперація була непродуманою та націленою на те, щоб зіпсувати відносини України зі США та Туреччиною.

Оприлюднення розслідування від Bellingcat про зірвану спецоперацію українських спецслужб щодо затримання російських бойовиків, які брали участь у війні проти України на Донбасі, а також додаткові свідчення звільненого розвідника Василя Бурби в ефірі Савіка Шустера, на думку експертів, можуть ще більше обвалити рейтинг президента України Володимира Зеленського.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі