НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Розвиток біотехнологій. В Україні підписали Меморандум, щоб вийти на провідні позиції у світі

Розвиток біотехнологій. В Україні підписали Меморандум, щоб вийти на провідні позиції у світі

До створення Національної стратегії розвитку біотехнологічного кластеру хочуть залучити науковців, бізнес

342

В Україні планують активно розвивати біотехнологічний кластер, щоб урешті вийти на провідні позиції у світі. Для цього Міністерство охорони здоров’я України і благодійне товариство (БТ) «Фонд миру та розвитку» підписали «Меморандум про співпрацю.

Зокрема, на замовлення Фонду планують провести первинне дослідження ринку біотехнологій в Україні. Це дозволить виявити слабкі місця та потенційні можливості сфери. Результати дослідження використають для підготовки Національної стратегії з розвитку біотехнологій в Україні.

Також сторони домовилися про експертну оцінку чинного законодавства, проведення заходів та досліджень, які сприятимуть зростанню біотехнологічного кластеру в Україні.

Для чого це потрібно

«Для держави розвиток біотехнологій – один із пріоритетів. Розвиток R&D галузі в межах України дозволить оперативно реагувати на будь-які виклики. Наразі Міністерство спільно зі стейкхолдерами аналізує стан біотехнологій та  готує  скоординовану стратегію розвитку R&D в Україні. Ми залучили державні науково-дослідні інститути, приватний сектор, вчених українців, які працюють в потужних інститутах Німеччини, Австрії, США. Також визначили реалістичні цілі, враховуючи всі можливості та переваги», – зазначає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Зокрема, Україна має амбітні плани вийти на передові позиції у цьому секторі. Так, 18 серпня 2021 року Кабінет міністрів України ухвалив проєкт постанови «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій».

Планується, що кластер розпочне свою роботу на базі Центру громадського здоров’я, який має необхідний кадровий та ресурсний потенціал і на його запуск уже цього року закладено 100 мільйонів гривень.

Подальший розвиток потребуватиме створення спеціалізованого державного підприємства, яке здійснюватиме управління біокластером, використовуватиме розробки та керуватиме технологічним парком.

Також необхідне поглиблення співпраці між університетами та бізнесом, більше залучення академічної спільноти у практичну діяльність, підтримка нових біотех-підприємців за допомогою державних консультаційних та освітніх програм, що дозволить створити екосистеми, які уже десятиліттями діють у країнах Європи.

Як стимулюють розвиток біотехнологій у світі

Біологічні загрози – один із викликів системі громадянського здоров’я у світі. Вчені-вірусологи заявляють, що пандемії, подібні до COVID-19, стануть частішими і світові треба до цього готуватися. Один зі способів – створення біотехнологічної індустрії.

Зокрема, у розвиток біотехнологій вже активно включилися Велика Британія, Німеччина, Польща, інші країни ЄС, Індія.

Наприклад, Велика Британія активно стимулює інновації в цій галузі. Компанії мають можливість зменшити суму своїх податків до виплати на 230% від визначеної суми і таким чином реалізовувати дослідження, адже у цій сфері існує великий ризик невдачі.

У Німеччині підприємства можуть отримати від уряду відшкодування у розмірі 25% від витрат на дослідження та розробку. Також вони беруть участь у великому переліку державних програм підтримки інновацій.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі