НТА > НОВИНИ > Новини світу > Руйнівний «Бернд». Кількість жертв у Німеччині наближається до сотні, зниклих безвісти – понад тисячу

Руйнівний «Бернд». Кількість жертв у Німеччині наближається до сотні, зниклих безвісти – понад тисячу

376

Потужні зливи на заході Німеччини, викликані циклоном «Бернд», забрали життя понад 80 осіб. Сотні людей вважаються зниклими безвісти. Таку інформацію оприлюднили станом на ранок п’ятниці, 16-го липня.

Відрізані від світу

Офіційний представник поліції в Кобленці повідомив у п’ятницю, 16-го липня, що тільки в одній федеральній землі Рейнланд-Пфальц жертвами стихії стали не менше 50-ти осіб. За його словами, не можна виключити, що кількість загиблих може ще збільшитися. У сусідній землі Північний Рейн-Вестфалія влада повідомила про 31-го загиблого. Про це повідомляє Bild.

Дані про людей, які вважаються зниклими безвісти, сильно відрізняються. У четвер протягом дня повідомляли про десятки зниклих безвісти мешканців обидвох федеральних земель.

Однак пізно ввечері влада округу Бад-Нойєнар – Арвайлер заявили про те, що зниклих безвісти нарахували 1 300 осіб. Представник адміністрації округу пояснила, що це може бути пов’язано з відсутністю мобільного зв’язку в регіоні.

Як зазначає DW, повені відбуваються в багатьох містах на берегах Рейну і його приток. В районі Арвайлер у федеральній землі Рейнланд-Пфальц обрушилися шість будинків. Ще декілька будівель під загрозою обвалення, повідомив офіційний представник федеральної поліції.

Через безперервні зливи і викликаних ними підтоплення в районі Арвайлер оголошено надзвичайний стан. За даними поліції, декілька міст залишилися відрізаними від зовнішнього світу через повені. Люди змушені чекати рятувальників на дахах своїх будинків. Для порятунку постраждалих задіяли гелікоптери. Значну допомогу надавали добровольці.

Наслідки циклону

Точний збиток від циклону ще належить визначити. Дощі та повені пошкодили греблі, розмили дороги і стали причиною відключення електроенергії, а також перебоїв з питною водою в багатьох частинах Рейнланд-Пфальца, Північного Рейну – Вестфалії і Саара. У населених пунктах, розташованих в нагір’ї Айфель, в четвер закрили всі школи.

Концерн Deutsche Bahn, основний залізничний оператор Німеччини, звернувся до пасажирів із закликом утриматися в найближчі дні від поїздок в Північний Рейн – Вестфалія і за межі цієї федеральної землі, оскільки залізниця на її території опинилися під водою і залишаються непридатними для руху потягів.

У землі Рейнланд-Пфальц у п’ятницю приспущені державні прапори в пам’ять про загиблих. Прем’єр-міністр земельного уряду Малу Драйєр повідомила, що місцева влада для надання першої допомоги у відновленні зруйнованих інфраструктур виділить 50 мільйонів євро. Однак збиток від стихії «не має аналогів», підкреслила Драйєр, тому Рейнланд-Пфальц вдячний готовності федеральної влади Німеччини надати допомогу.

Не тільки в Німеччині

Циклон «Бернд» не обійшла стороною і сусідні з Німеччиною країни, повідомлення про повені надійшли також із Нідерландів, Бельгії та Люксембургу.

Два дні тому ще один циклон обрушився на Швейцарію, де від ураганного вітру і потужної зливи особливо сильно постраждав кантон Цюріх з однойменним адміністративним центром.

Нагадаємо, що вчора повідомляли про 42-ох загиблих. Увечері кількість жертв зросла до 45-ти осіб.  Ще близько сотні мешканців на той момент вважалися зниклими безвісти. Сотні автомобілів опинилися під водою. Пошкоджено інфраструктурні об’єкти.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі