НТА > НОВИНИ > Новини світу > Румунія визнала Голодомор злочином проти людства і українського народу

Румунія визнала Голодомор злочином проти людства і українського народу

175

Румунські депутати та сенатори проголосували на спільному засіданні за Декларацію румунського парламенту про засудження навмисного голоду (Голодомору), якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932 – 1933 роках.

Про це повідомляє видання Agepress, пише “Європейська правда”.

Декларацію підтримали 248 голосами. Депутат від правлячої Національної ліберальної партії Румунії Александру Мурару наголосив, що Румунія історичним рішенням приєднується до демократичних та гідних держав усього світу, які визнають та урочисто беруть на себе не лише вшанування пам’яті жертв голоду 1932-1933 років, але й “визнання геноцидних, систематичних, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників з метою фізичного знищення української нації”.

Декларацію зачитав на пленарному засіданні депутат від групи національних меншин Ніколає Мирослав Петрецькі. Вона визнає Голодомор злочином, “скоєним проти українського народу і людства”.

Нагадаємо, що у червні цього року лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за “негайний” статус кандидата на членство в ЄС для України.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі