НТА > НОВИНИ > Новини світу > Зростає ризик «інциденту» між НАТО – Росією і Білоруссю, – Financial Times

Зростає ризик «інциденту» між НАТО – Росією і Білоруссю, – Financial Times

494

Спрямування білоруською владою мігрантів на кордон з Литвою, а також майбутні військові навчання за участю збройних сил РФ та Білорусі створюють ризик «інциденту» з військами НАТО в країнах Балтії або Польщі.

Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс у коментарі Financial Times.

Зокрема міністр зазначив, що існує підвищений ризик «непорозумінь, певних несанкціонованих дій», коли у вересні пройдуть військові навчання «Захід-2021».

«Маємо прикордонну кризу, масштабні військові навчання на кордонах з країнами НАТО, також посилену присутність на нашому боці – на литовській, естонській, польській стороні – прикордонників та військових формувань. Звичайно, це збільшує можливість інцидентів», – сказав Рінкевичс.

У країнах Балтії та у Брюсселі зростає занепокоєння з приводу дій авторитарного режиму Олександра Лукашенка.

За даними посадовців країн Балтії, він запропонував мігрантам з Іраку, Сирії, кількох африканських країн пакет послуг, що включає перетин литовського кордону. Тільки цього році в Литву в’їхало понад 4000 мігрантів, що більш як у 50 разів перевищує торішній показник.

Рінкевичс зазначив, що це “явний прояв гібридної війни”, коли мігрантів цілеспрямовано, «як зброю», використовують проти ЄС і Литви.

Він вважає, що Росія, швидше за все, так чи інакше буде залучена в дії Білорусі.

«Звичайно, важко уявити, що подібні дії можуть чинитися без підтримки, координації та співпраці», – сказав Рінкевичс.

Як відомо, Північноатлантичний альянс стежитиме за російсько-білоруськими навчаннями “Захід-2021” і закликає їх діяти передбачувано та прозоро.

У вересні 2021 року на території Білорусі відбудуться масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання “Захід-2021”. Експерти розглядають цей захід як один з основних на шляху поглинання самостійності цієї країни Росією та вбачають небезпеку для України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"