НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Саакашвілі не припиняє голодування і відмовляється лягати до в’язничної лікарні

Саакашвілі не припиняє голодування і відмовляється лягати до в’язничної лікарні

121

Український омбудсмен Людмила Денісова відвідала колишнього президента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі у грузинський в’язниці. Вона дізналася про стан його здоров’я та його плани щодо голодування та переведення до лікарні.

Про це вона повідомила на брифінгу після зустрічі зі Саакашвілі.

За словами Денісової, у колонії, де тримають Саакашвілі, постійно чергує реанімаційна бригада, яка може зробити йому переливання крові чи масаж серця за необхідності. Однак ця бригада не зможе відновити життєвоважливі органи Саакашвілі. Водночас грузинський експрезидент не хоче лягати у в’язничну лікарню.

«Він не буде переїжджати у тюремну лікарню. Вважає, що там небезпечно для його життя. Також там немає необхідної інфраструктури для надання допомоги Саакашвілі. Я буду звертатися, щоби Саакашвілі перевезли у приватний центр для надання йому допомоги», – сказала вона.

Омбудсмен також наголосила, що ув’язнений Саакашвілі планує продовжити голодування, а примусове годування, від якого він категорично відмовляється, буде порушенням прав людини.

«Ми знаємо, що за протоколом є така можливість, що в’язничний лікар збирає групу лікарів, і вони ухвалюють рішення про примусове годування. Але є рішення ЄСПЛ, що примусове годування є порушенням прав людини. Тому він відмовлятиметься від цього поки перебуватиме у свідомості», – додала Денісова.

Нагадаємо, що в понеділок, 25-го жовтня, під час голодування експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі один із його життєвих показників впав до критичного рівня, внаслідок чого йому знадобилося втручання реаніматологів.

Керівник виконавчого комітету Нацради реформ України й експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі вже 27-ий день голодує в грузинській в’язниці.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі