НТА > НОВИНИ > Саакашвілі перевели до тбіліської колонії і він боїться розправи

Саакашвілі перевели до тбіліської колонії і він боїться розправи

342

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеїл Саакашвілі був проти свого переведення до виправної колонії № 18 під Тбілісі, яке нещодавно відбулося, і був занепокоєний через це за своє життя.

Про це Уповноважена ВР із прав людини Людмила Денісова заявила у ефірі телеканалу “Україна 24”, відео з якого розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Наразі є підтвердження цього – пенітенціарна служба Грузії підтвердила те, що Саакашвілі перевезли з виправної колонії № 12 до виправної колонії № 18, яка знаходиться у Глдані, це практично у Тбілісі. Там є тюремна лікарня, до якої саме і перевезли Михеїла. І коли я у нього була на минулому тижні – 27 жовтня, то він якраз висловлювався щодо того, що він дуже проти розміщення його і переміщення його у цю тюремну лікарню, яка саме знаходиться у Глдані”, – поінформувала Денісова.

За словами українського омбудсмана, Саакашвілі був дуже занепокоєний тим, що може бути переміщення його у виправну колонію №18, бо там перебувають ті громадяни, які, у тому числі, потрапили у в’язницю завдяки діяльності Саакашвілі, коли він ще був президентом Грузії.

Тому Саакашвілі, як зазначила Денісова, дуже хвилюється, що відносно нього буде розправа з боку цих громадян.

Відповідаючи на питання, з якою метою, на її думку, було здійснено це переміщення Саакашвілі до виправної колонії № 18, Денісова зазначила, що вона думає, що грузинська влада не хоче смерті Саакашвілі, і що вона буде його рятувати, щоб він і надалі був живий: “я все ж таки думаю, що так буде”.

“Що стосується його стану здоров’я, то безумовно, на 39-й день говорити про те, яке у нього самопочуття, дуже важко. Коли ми спілкувалися з адвокатами, з лікарями, і з омбудсманом Грузії, і з представниками омбудсмана, які теж відвідали Михеїла, то вони говорили, що дуже поганий стан. Було скликано консиліум лікарів, і консиліум визнав, що дуже поганий стан, і що Михеїл потребує терміново медичної допомоги. Тому саме гелікоптером його і вивезли, і як стало вже відомо – до Глдані”, – уточнила вона.

Як поінформувала Уповноважена ВР з прав людини, відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, потрібно питати особу про те, чи потрібна така медична допомога, “але на сьогоднішній день ми не знаємо, у якому стані був Михеїл, коли приймалося рішення про його перевезення”.

“Зараз, як я знаю, – у мене є певна інформація, але вона офіційно не підтверджена, – що нібито та лікарня, у яку перевезли Михеїла, вона облаштована всім необхідним медобладнанням, і що там є всі необхідні лікарі. До цього там навіть реаніматолога не було, і що нібито там їх зараз вже 5. Я зможу сказати вже більш точно завтра, тому що до мене має прийти посол Грузії в Україні та надати мені відповіді на всі ті питання, які я йому задавала ще у минулу п’ятницю”, – поінформувала український омбудсман.

Окремо Денісова уточнила, що у грузинському законодавстві чітко прописано, тюремний лікар може викликати, наприклад, трьох експертів – лікарів на його розсуд, і вони разом приймають таке рішення щодо примусового годування особи.

“Ми зараз не знаємо, чи будуть якісь дії такі зроблені грузинською владою або лікарями щодо примусового годування”, – уточнила Денісова.

Вона нагадала, що Саакашвілі голодує вже 39-й день, і що він до учорашнього дня використовував медичні препарати для підтримки людини, яка знаходиться у голодуванні. За її інформацією, Саакашвілі отримував орієнтовно 30 таблеток, і 2 капельниці, а також інколи йому проводили якісь інші процедури.

Але згодом, після розповсюдження інформації щодо того, що він нібито приймає їжу, Саакашвілі відмовився від будь-яких ліків, вітамінів та підтримуючих препаратів, “і важко сказати, скільки, може, хвилин залишилося у його житті”.

“Я думаю, що і грузинська влада розуміє, що може втратити третього президента Грузії, а ми можемо втратити громадянина України, і тому потрібно всім боротися для того, щоб все ж таки допомога, про яку зараз ми можемо тільки мріяти, була надана Михеїлу, – вона надасть можливість йому продовжувати життя”, – сказала Денісова.

Нагадаємо, що експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі повернувся до Тбілісі, попри те, що там його засуджено до 3 років ув’язнення. Перед цим Саакашвілі заявляв, що хоче повернутися до Грузії напередодні місцевих виборів в країні. Уже ввечері 1 жовтня прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що Саакашвілі затримали правоохоронці.

Як повідомлялося, Саакашвілі сьогодні вивезли з в’язниці гелікоптером у невідомому напрямку.

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі