НТА > НОВИНИ > Саакашвілі відмовився від ліків і порад лікарів

Саакашвілі відмовився від ліків і порад лікарів

176

Колишній президент Грузії Михеіл Саакашвілі через своїх адвокатів, які відвідували його у в’язниці № 12, повідомив, що перериває співпрацю з консиліумом лікарів і з цього часу не буде приймати ліків, що полегшують голодування, і не здаватиме аналізів через те, що досі грузинська влада не врахувала головної рекомендації консиліуму – перевести його на госпіталізацію до міської клініки.

Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

Вона пише, що за законом хворих в’язнів слід переводити до особливих закладів або ж у цивільні лікарні. Тюремні лікарні повинні мати обладнання, установки і ліки, необхідні для належного медичного догляду за хворими та для їх лікування, а також достатньо кваліфікований персонал.

За словами Денісової, ненадання медичної допомоги суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Вона називає такі дії грузинської влади «катуванням» і «способом позбавлення Саакашвілі права на життя».

Омбудсменка закликала іноземні держави та міжнародні організації  засудити дії грузинських посадовців та відновити права ув’язненого експрезидента.

Денісова також зазначила, що голодування Саакашвілі триває вже 29 днів – він схуднув на 14 кг.

«За станом його здоров’я щоденно спостерігає лише лікар-терапевт пенітенціарного закладу, інших вузькопрофільних спеціалістів немає. Є наявні порушення його прав на зв’язок із зовнішнім світом та свободу віросповідання. Михеіл Саакашвілі обмежений у праві спілкуватися з рідними та близькими через заборону керівництва пенітенціарного закладу користуватися телефоном. Також йому не дозволено спілкуватися із обраним ним священнослужителем, що є порушенням статті 41 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями», – пише уповноважена з прав людини.

У понеділок, 25-го жовтня, під час голодування експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі один із його життєвих показників впав до критичного рівня, внаслідок чого йому знадобилося втручання реаніматологів.

Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денісова відвідала колишнього президента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі у грузинський в’язниці. Вона дізналася про стан його здоров’я та його плани щодо голодування та переведення до лікарні.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі