НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Садовий – інструмент Зеленського для підвищення рейтингу?

Садовий – інструмент Зеленського для підвищення рейтингу?

Тема головування Садового у Палаті місцевих рад викликала гостру дискусію учасників «Народного Толк-Шоу» на телеканалі NTA.

148

На початку червня міський голова Львова Андрій Садовий очолив Палату місцевих рад у Конгресі місцевих і регіональних влад, створення якого особисто ініціював президент Зеленський. У Львові таке призначення розцінили, як чергове повернення Садового у політику та бажання Президента через нього впливати на місцеві громади. А ще остерігаються, що тепер львівський мер ще менше опікуватиметься місцевими проблемами, яких більш ніж достатньо.

Тема головування Садового у Палаті місцевих рад викликала гостру дискусію учасників «Народного Толк-Шоу» на телеканалі NTA.

Зокрема, юрист та депутат Львівської міської ради від «ЄС» Володимир Марусяк переконаний, що Конгрес місцевих рад нічого Львову не дасть. За його словами, це формальний дорадчо-консультативний орган при президентові.

 

«Я думаю, що на етапі децентралізації це хороша спроба мати на короткому повідку регіони у себе в управлінні. Якщо ми говоримо з точки зору впливу на громаду Львова, я його не бачу. Без цього Конгресу можна існувати. Якщо ми говоримо про задіяння міського голови до цього Конгресу, то у Львові і без цього вистачає проблем, де міський голова як господарник і керівник виконавчого органу, має займатися тут на місці, а не присвячувати свій час таким речам», – зазначив Володимир Марусяк.

На думку колишнього депутата Львівської міськради Ігоря Телішевського, керівна посада Садового в Конгресі місцевих і регіональних влад – це шлях мера Львова до крісла прем’єра.

 

«Якщо говорити про цей орган, який був створений, звичайно, він є політичний. Те, що міський голова Львова очолив одну із палат, я думаю, що це є спільне бажання міського голови повернутися назад у велику політику і є домовленість з презентом у перспективі, можливо, отримати якусь посаду. Наприклад, прем’єр-міністра. І чи досидить міський голова Львова до кінця своєї каденції, це теж велике питання», – заявив ексдепутат ЛМР.

Окрім цього він додав, що створивши Конгрес місцевих рад та взявши місцеві ради під свій контроль президент Зеленський розпочав підготовку до наступних президентських і парламентських виборів.

«Це хороший піар-хід, щоб зав’язати на собі ті області, де президент має найменший рейтинг. Тобто він бере ті регіони, які менш лояльні до нього, щоб таким чином підняти собі рейтинг», – сказав Ігор Телішевський.

Зі слів депутатки Львівської обласної ради від «ЄС» Ольги Березюк, Садовий, очоливши одну із палат Конгресу, зможе підняти рейтинг президента Зеленського. На її думку, Андрій Іванович і до призначення усі свої поступки погоджував із Києвом.

 

«Але це об’єднання допоможе і Садовому. Насправді, воно виведе його у велику політику. І його позитив, який є у Львівській області, тим чи іншим чином відіб’ється на Зеленському. Але відіб’ється до пори, до часу», – акцентувала Ольга Березюк.

Натомість голова координаційної ради партії «Громадянська позиція» Володимир Гірняк зазначив, що не вірить у повернення Садового у велику політику, адже там мер Львова уже був.

 

«Я важаю, що таким чином він буде представляти Зеленського на майбутніх президентських виборах у Львові та області. Чи буде це негативно, чи позитивно – це інше питання…Мене більше турбує, щоби цей механізм не використовувався з точки зору «батога і пряника» для регіональних еліт», – прокоментував Володимир Гірняк.

У свою чергу голова фракції «Варта» у Львівській міськраді Юрій Мартинюк зазначив, що більшість міських голів малих міст та містечок обласного рівня не підтримують створення цього Конгресу. Більше того, вони намагаються цьому протистояти.

 

«Вони говорять, що вже роками існує асоціація міст України, яка має практику вирішення регіональних проблем. І неодноразово демонструвалося, що ті реформи, які насправді були не зовсім продуктивними для місцевого самоврядування, вони отримували і акції прямої дії зі сторони голів сіл, селищ, міст, містечок, які дбають за свої громади. Вони були обрані людьми і люди їм довіряють. Але тут ми маємо не тільки політичне, але й ментальне протистояння тих, хто змушений працювати з людьми і тих, хто хоче ними керувати і творити собі таким чином політичне майбутнє», – зауважив Юрій Мартинюк.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий очолив Палату місцевих рад у Конгресі місцевих і регіональних влад, який особисто ініціював президент Володимир Зеленський. Вибори відбулися 3 червня у Хмельницькому за участі самого гаранта.

Як наголошує LB.ua, Конгрес є «майданчиком при президентові, що має об’єднати законодавчу і виконавчу владу та організації місцевого самоврядування. Його вже називають прообразом двопалатного парламенту. Якими будуть його повноваження – наразі невідомо.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі