НТА > НОВИНИ > Місця > Сафарі, повітряні кулі та земля семи кольорів. Куди вирушити у подорож восени

Сафарі, повітряні кулі та земля семи кольорів. Куди вирушити у подорож восени

Зібрали ТОП-5 місць, де ще можна погрітися на сонці, пережити яскраві пригоди. Бонусом – умови в’їзду у країни

551
подорож

Відпустка для українців не закінчується навіть у холодні осінні дні, оскільки мандрівники зможуть знову повернути собі теплу і сонячну погоду там, де літо лише починається.

NTA зібрав ТОП-5 місць, куди українські туристи зможуть відправитись в подорож у жовтні-листопаді, окрім популярних Єгипту та ОАЕ.

Кейптаун (ПАР)

В Африку можна й справді закохатися, побувавши у мальовничому Кейптауні, який розкинувся на березі Атлантичного океану серед гірських вершин.

Кейптаун – це місто для тих, хто любить активний відпочинок, оскільки околиці Кейптауна визнані одними з кращих в світі місць для віндсерфінгу. Мандрівники, які люблять екстрим, можуть замовити навіть занурення в спеціальній клітці до білих акул.

Неподалік від Кейптауна туристам варто відвідати заповідник Санбон та відправитись на сафарі. Розташований він окремо від інших парків в Південній Африці через його вражаючі ландшафти і дику природу. Заповідник є домом рідкісних тварин.

Легендарний Мис Доброї Надії та символ ПАР – місце, де зустрічаються два океани – Індійський і Атлантичний. Дорога до Мису веде через однойменний заповідник площею понад 7 тисяч гектарів. Унікальність заповідника у тому, що по сусідству з мавпами, гепардами і антилопами тут живуть пінгвіни.

Також одна з головних визначних пам’яток Мису Доброї Надії – маяк, висотою 240 метрів над рівнем моря, на якому розташований оглядовий майданчик.

До слова, у листопаді-березні в ПАР – літо, тому це найкращий час для відвідин Кейптауна і узбережжя Атлантичного та Індійського океанів.

Умови в’їзду

В’їзд українцям дозволений за умови наявності:

  • наперед оформленої в посольстві ПАР візи
  • полісу медичного страхування, який покриває лікування коронавірусу на території ПАР
  • негативного тесту на коронавірус, який виготовлено не пізніше ніж за 72 години до моменту прибуття

Сицилія (Італія)

Найбільший курортний острів у Середземному морі не втрачає актуальності навіть в осінній період через теплі кліматичні умови. Погода в Сицилії у жовтні плавно переходить в м’яку осінь, а середньомісячна температура повітря не опускається нижче +25 градусів.

Сицилійські пейзажі – це піщані пляжі, обривисті скелі, численні бухти, гори, грецькі храми та візантійські базиліки. Проте і на цьому італійські канікули не закінчаться, оскільки мандрівнику доведеться відвідати чимало місць:

Долина храмів або місто Аґрідженто  –  великий археологічний комплекс на Сицилії з безліччю античних споруд. Тут збереглися грецькі театри, а також храми на честь Зевса, Юнони і Вулкана, тому місто– обов’язкове для відвідин.

Одне з найпопулярніших туристичних напрямків Сицилії – регіон Валь-ді-Ното, який перебуває під охороною ЮНЕСКО. Поява області сталася в результаті землетрусу, що зруйнував населені пункти на південному сході острова. Після цього почалася активна забудова долини Валь-ді-Ното.

Візитною карткою Сицилії можна назвати найвищий діючий вулкан Європи – Етну. За своїми розмірами Етна перевершує Везувій майже в 2,5 рази і її видно навіть з Місяця. Ще з давніх-давен вулкан вважається священною горою. Проте туристам, які планують відправитись туди зараз, варто знати, що нещодавно вулкан вибухнув стовпом попелу і перебуває під цілодобовим наглядом.

Умови в’їзду

З 31 серпня в’їзд в Італію для туристів з України можливий за наявності:

  • сертифікату вакцинації (AstraZeneca, Moderna, Pfizer, Janssen)
  • негативного тесту на коронавірус

Якщо сертифікату вакцинації у туриста немає, то він повинен мати негативний тест і пройти  5-денну самоізоляцію. Після цього треба зробити повторний тест.

Маврикій

Республіка Маврикій – острівна держава на південному сході Індійського океану, відноситься до Африканського материка. 45% території країни займають культурні плантації. Береги порізані кораловими рифами, а сама країна багата на річки, озера і водоспади.

Клімат на Маврикії тропічного типу, тому літо тут з листопада по квітень. У жовтні популярний для відпочинку курорт – Порт-Луї. Денна температура повітря тут наближається до позначки + 27 градусів, а вночі стовпчик термометра опускається до + 23. Вода в океані прогрівається більше + 24 градусів, а вітри вщухають.

У листопаді найкращими для відпочинку є курорти західного узбережжя – Тамарін-Бей, Ле Морн. Температура повітря також коливається в межах + 27 градусів. На курортах північного узбережжя температура повітря вища на декілька градусів.

Одне з найкрасивіших місць Маврикію можна спостерігати в Індійському океані – водоспад під водою. Розташований він за кілька сотень метрів від південно-західного узбережжя острова Маврикій, навпроти півострова Ле-Морн-Брабан. Проте насправді підводний водоспад в океані – це оптична ілюзія, яка виникла завдяки химерним ландшафтам дна океану. Такий ефект створюється завдяки сильних підводних течій. Побачити його можна тільки з повітря, тому найпростіший спосіб дістатися до підводного водоспаду Маврикію – оглядові тури на вертольотах.

Уздовж берегової лінії розкинувся пляж Флік-ен-Флак, де мандрівник зможе побачити океан, небо і пісок, південні сосни з довгими (до 20 см) голками.

Знакове місце Маврикія – Земля семи кольорів або ж кольорові піски Шамарель. Утім, райдужні піски насправді є уламками базальту, який вирвався назовні при виверженні вулкана, вулканічним попелом і глиною. Їх суміш розмалювала землю семи кольорами (червоний, фіолетовий, коричневий, зелений, пурпурний, жовтий і блакитний). Незвичним є те, що різні шари не змішуються між собою і зберігають всі сім кольорів.

Ботанічний сад Памплемус – один з найстаріших у всьому світі.  На території росте більше 500 видів різних рослин: гігантські латаття Вікторія, лотоси, 200 видів пальм. З інших визначних пам’яток Памплемусу –  це Мис прянощів, в 15 км від столиці острова – міста Порт-Луї. Тут мандрівнику відкриваються морські пейзажі зі скелястими берегами.

Умови в’їзду

Українці зможуть відвідати мальовничий острів, якщо матимуть всі документи:

  • сертифікат про повний курс вакцинації
  • медичну страховку, яка покриває випадки захворювання на коронавірус.
  • негативний ПЛР-тест

Обов’язковим є повторне тестування на 5-й день перебування в країні.

Громадянам, які не пройшли повний курс вакцинації, прибуття до острова дозволено за умови бронювання готелю, у якому повинен пройти 14-денну самоізоляцію, а також наявності медичної страховки та негативного тесту. Обов’язковим є повторне тестування на 7-й та 14-й день перебування в країні. Після чого, у разі негативного результату, можливо вільно пересуватися країною.

Стамбул (Туреччина)

Відчути азійсько-європейську атмосферу можна у Стамбулі, який розташований одночасно в Європі та Азії, а колись було столицею Візантійської та Османської імперій.

Відпочивати там комфортно в міжсезоння – у жовтні, на початку листопада. В цей період у місті сонячно, а температура повітря коливається в межах +20 +22 градусів.

Головною пам’яткою Стамбулу є Айя Софія або Софійський собор – символ Візантійської імперії.  Храм звели у 6 столітті і майже тисячоліття  проіснував як християнська святиня. Проте у 1453 році, після завоювання міста османським султаном, він став мечеттю.

У центрі старого міста також розташована Блакитна мечеть. Назву храм отримав завдяки кахлям ручної роботи, якими оформлені внутрішні стіни.

Цистерна Базиліка – одна з найбільш таємничих принад Стамбула. Велике підземне водосховище в самому центрі міста називають також Йеребатан Сарай, що в перекладі з турецької мови означає Підземний палац. Цистерну Базиліку почали будувати ще при Костянтині в 306-337 роках. Воду там зберігали на випадок облоги міста.

Умови в’їзду

Для перетину турецького кордону необхідно мати один із документів:

  • документ про вакцинацію від COVID-19, зроблений не раніше ніж за 14 днів до приїзду в країну (Туреччина визнає вакцини, затверджені ВООЗ);
  • документ, який засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх 6-ти місяців;
  • негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду експрес-тест на визначення антигену

Діти до 12 років звільняються від цих зобов’язань. Додамо, що в Туреччину можливий в’їзд за сертифікатом про вакцинацію на англійській мові стандартної форми. В разі його наявності в додатку “Дія” варто роздрукувати сертифікат. Паперове свідоцтво ВООЗ (жовтий сертифікат), видане сімейним лікарем, також приймається турецької стороною для в’їзду.

Каппадокія (Туреччина)

Каппадокія – це історичний регіон, розташований на території сучасної Туреччини, що утворився ще в першому тисячолітті до нашої ери. Вражаючі ландшафти занесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Каппадокія є одним з туристичних центрів Туреччини через унікальні пам’ятки, створені як силами природи, так і руками людини:

  • Вулканічні ландшафти — скелі та останці химерних обрисів, створені в процесі вивітрювання та виверження вулканів.
  • Печерні та підземні міста — поселення, вирубані в м’яких породах скель або під землею.
  • Каньйони — поєднують в собі специфічні фігури вивітрювання і печерні поселення.

Велика частина пам’яток Каппадокії розташована в окрузі міста Ургюп, де також є чимало музеїв просто неба. Проте неабиякі краєвиди відкриваються саме в небі, тому мандрівників найчастіше ваблять польоти на повітряних кулях. Масштаби розваги вражають, оскільки в повітря щоранку здіймаються в небо від 50 до 150 куль.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
2
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі