НТА > НОВИНИ > Новини світу > Саміт Байдена та Путіна: Чи варто чекати на серйозний прорив

Саміт Байдена та Путіна: Чи варто чекати на серйозний прорив

155

Не очікуйте серйозного прориву на саміті в середу між президентом США Джо Байденом та його російським колегою Володимиром Путіним.

Про це заявив у вівторок один із офіційних представників США, що вирушив із Байденом до Женеви, враховуючи, що відносини між Вашингтоном та Москвою є найбільш напруженими за останні роки, пише Reuters.

“Ми не очікуємо вагомих результатів цієї зустрічі”, – заявив він на борту Air Force One. Очікується, що два лідери будуть розмовляти чотири-п’ять годин.

Обидва лідери заявляють, що сподіваються, що зустріч у Женеві, перша їх особиста зустріч після того, як Байден став президентом у січні, може призвести до стабільних та передбачуваних відносин, хоча вони і досі мають багато розбіжностей – від Сирії до України.

Проте вони сподіваються досягти певного помірного прогресу.

Кібератака

Як повідомляється, напади хакерів, здійснені злочинцями, пов’язаними з Росією, які двічі вразили критичну американську інфраструктуру, викликають занепокоєння в США.

ФБР не оприлюднило жодних доказів, що свідчать про участь російського уряду в атаках на американський транспортер палива Colonial Pipeline Co та м’ясокомбінат JBS SA з Бразилії, а Путін вважає, що ідея їх відповідальності Росії є абсурдною.

Відомо, що Байден має намір підняти цю проблему і висловив припущення, що він хоче, аби російська влада розправилася з цими кіберзлочинцями.

Байден, ймовірно, також висловить стурбованість США з приводу втручання Росії в політику США, хоча Москва наполягає на непричетності.

Права людини, Навальний

Байден заявив, що його адміністрація надаватиме пріоритет захисту прав людини та демократії.

Вашингтон розкритикував Москву за отруєння та лікування Навального і заявив, що його слід звільнити.

Кремль, який заперечує отруєння, переконує, що російська політика є внутрішньою справою, і Вашингтон повинен залишатись осторонь цього. Він заявляє, що не буде сприймати нотації країни, яка має багато власних проблем з правами людини.

Ядерна зброя

Дві найбільші у світі ядерні держави прагнуть поговорити про контроль над озброєннями, щоб забезпечити стабільні відносини у військовій галузі.

У лютому вони продовжили на п’ять років новий Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО), який обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, ракет і бомбардувальників.

Москва зацікавлена ​​у розширенні договору, яке включало б нові системи озброєння.

Після завершення в 2019 році Договору про ядерні сили середньої дальності Росія також хоче укласти угоду про те, що жодна зі сторін не розмістить певні наземні ракети в Європі.

Україна

США були наймогутнішим союзником України з моменту анексії Криму Росією у 2014 році, що призвело до того, що зв’язки Москви із Заходом досягли мінімуму після холодної війни.

Нарощування російських сил у Криму та біля кордонів України на початку цього року занепокоїло Вашингтон, який хоче, щоб Росія повернула Крим та надала можливість Києву відновити контроль над частиною сходу України, контрольованою підтриманими Росією сепаратистами.

У понеділок лідери НАТО підтвердили рішення 2008 року про те, що колись Україна зможе приєднатися до Альянсу, але Байден заявив, що спочатку Київ повинен викорінити корупцію та відповідати іншим критеріям.

Як відомо, 15 червня президент США Джо Байден прибув до Женеви на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі