НТА > НОВИНИ > Новини світу > Саміт G20: ухвалено договір, який Генсек ООН назвав нездійсненним

Саміт G20: ухвалено договір, який Генсек ООН назвав нездійсненним

157

Лідери країн “Великої двадцятки” (G20) під час саміту у Римі підписали спільне комюніке за результатами переговорів. У ньому вони зобов’язалися значно скоротити викиди в атмосферу заради обмеження глобального потепління на рівні півтора градуса Цельсія.

Як повідомляє Суспільне, у комюніке зазначається, що підвищення температури на 1,5°C значно безпечніше для клімату ніж на 2°C.

“Ми надамо національні плани щодо відновлення та стійкості, які виділяють, відповідно до національних обставин, амбітну частку фінансових ресурсів на пом’якшення та адаптацію до зміни клімату та уникнення шкоди клімату та навколишньому середовищу”, – вказано в документі.

Крім того, лідери G20 підтвердили зобов’язання щодо виділення 100 мільярдів доларів для допомоги країнам, що розвиваються, у сфері “кліматичного” фінансування.

“Ми зобов’язуємось зменшити інтенсивність викидів, як частину зусиль, спрямованих на пом’якшення наслідків, в енергетичному секторі для виконання часових рамок, які відповідають Паризькій кліматичній угоді“, – йдеться в угоді.

Також зазначається, що лідери G20 покінчать з наданням міжнародного фінансування для видобутку вугілля за кордоном.

Водночас генеральний секретар Організації об’єднаних націй Антоніо Гутерреш у Twitter написав, що залишає саміт у Римі з “нездійсненними сподіваннями”.

“Але принаймні вони не поховані. Вперед до Конференції ООН щодо зміни клімату у Глазго, щоб зберегти мету 1,5 градуса та виконати обіцянки щодо фінансів та адаптації для людей і планети”, – пише він.

https://twitter.com/antonioguterres/status/1454824213261455360

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі