НТА > НОВИНИ > Політика > Саміт НАТО завершився: про що говорили та чого чекати Україні

Саміт НАТО завершився: про що говорили та чого чекати Україні

119
Саміт НАТО завершився: про що та як говорили

Сьогодні, у Брюсселі відбувся саміт лідерів держав Північноатлантичного альянсу. На ньому був присутній і президент США Джо Байден.

Не запросили – Грузію та Україну. Раніше, очільник МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що Україна не розуміє, як можна не знайти формату участі Києва в саміті НАТО.

Які питання порядку денного піднімались під час обговорення лідерів Альянсу, читайте у матеріалі NTA.

Вступ України в НАТО

У рішенні саміту зазначають, що вступ у НАТО України можливе через План дій щодо членства (ПДЧ) та закликають рухатися до цього через виконання Річних національних програм.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг стверджує, що Російська Федерація не матиме впливу на рішення про вступ України до НАТО.

“Кожна країна обирає свій шлях, і це стосується також вступу до НАТО. Це питання до України та до 30 членів НАТО вирішувати, чи вона прагне бути членом Альянсу”.

Готовність до діалогу з Росією та агресія на Донбасі

Серед обговорень на саміті, тема Російської Федерації була одною із найголовніших на порядку денному.

Лідери підтвердили готовність до діалогу з РФ у межах Ради Росія-НАТО. Втім, в Альянсі вважають, що Кремль продовжує використовувати агресивну ядерну риторику.

Крім цього, у НАТО заявили, що Росія – це сторона великого конфлікту на Донбасі, а не посередник. В Альянсі закликають РФ припинити фінансово та військово підтримувати бойовиків “ЛНР” і “ДНР”.

Також підтримали нормандський процес Мінських домовленостей та діяльність моніторингової місії ОБСЄ на території України.

Озброєння під контролем та зміни у кліматі

Вперше із пріоритетів лідери країн НАТО обговорили питання змін у кліматі. Зокрема, підтримують ідею контролю над озброєнням в Європі. Обіцяють суттєво скоротити викиди в повітря під час збройних активностей.

Важливо додати, що Альянс закликає Росію виконувати свої зобов’язання щодо цього питання. Під час саміту домовилися укріпити структуру Альянсу, щоб стримувати агресію.

Відносини з Китаєм

На порядку денному було питання відносин з Китаєм, зокрема, зазначають, що діалог між НАТО та Китайською Республікою – можливий. Члени Альянсу хочуть прозорості та розуміння.

Стратегія НАТО на десять років

Лідери держав доручили генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу розробити стратегію на наступні 10 років – на період 2030 року. Стратегію ухвалять на наступному саміті в Іспанії.

Зустріч Байдена і Путіна

Напередодні зустрічі президентів США Джо Байдена та Росії Володимира Путіна, лідери країн-учасниць обговорили з керівником Америки теми, які планують підняти у Женеві 16 червня.

Нагадаємо, через пандемію коронавірусу члени НАТО не зустрічалися віч-на-віч з 2018 року. Відомо, що Джо Байден вперше взяв участь у саміті як президент США.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі