НТА > НОВИНИ > Економіка > САП: Комбінат Фірташа повернули державі

САП: Комбінат Фірташа повернули державі

160

Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), який належав підсанкційному олігарху Дмитру Фірташу, повернули у власність держави.

Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Зокрема зазначається, що таке рішення ухвалив Господарський суд Запорізької області. Він задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” Дмитра Фірташа і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”. Йшлось про розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі комбінату.

Також у САП підкреслили, що аналогічне рішення суд вже виносив у липні 2018 року. Законність того рішення підтвердила і апеляція.

Проте Верховний суд скерував справу на новий розгляд, задовольнивши таким чином скаргу компанії Фірташа.

Наразі суд першої інстанції повністю задовольнив позов САП та повернув ЗТМК у власність держави.

Компанія Фірташа створила ТОВ “ЗТМК” в 2013 році завдяки перемозі на конкурсі Фонду державного майна для залучення інвестицій на комбінат. Проте Фірташ не виконав взяті на себе зобов’язання. Йдеться про 110 млн доларів, які олігарх повинен був інвестувати у модернізацію заводу. Кошти були витрачені менеджментом компанії не за цільовим призначенням, вони були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

А на модернізацію виробництва фактично було спрямовано лише 20 млн гривень.

«Враховуючи свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою ініційовано розірвання вищевказаного договору про заснування ТОВ «ЗТМК» та повернення комбінату повністю до сфери державного управління», – зазначають у САП.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі