НТА > НОВИНИ > Кримінал > СБУ “накрила” найбільшу криптоферму в Україні на “Вінницяобленерго”

СБУ “накрила” найбільшу криптоферму в Україні на “Вінницяобленерго”

161

Правоохоронці викрили найбільшу в Україні підпільну криптоферму, яку зловмисники розташували на території АТ “Вінницяобленерго”.

Про це йдеться в повідомленні Служби безпеки України.

Майнери застосовували понад 5 тисяч комп’ютерів та ігрових приставок, які й були вилучили правоохоронці.

Незаконну криптоферму організували мешканці Києва та Вінниці. Всю техніку та інфраструктуру облаштували в одному з колишніх складських приміщень АТ “Вінницяобленерго” на майданчику товариства.

Діяльність ферми була незаконною, а її організатори використовували умовні засоби обліку споживання електроенергії.

Збитки від діяльності криптоферми

За попередніми висновками фахівців, щомісячна сума збитків від “майнингу” криптовалюти може становити від 5 до 7 мільйонів гривень, остаточні цифри досі підраховуються. Зазначається, що таке використання ресурсу могло стати причиною глобальніших наслідків – без світла могли залишитися цілі квартали Вінниці.

У ході обшуків співробітники СБУ та поліції вилучили обладнання, з допомогою якого зловмисники видобували “крипту”. Це 3800 ігрових приставок, понад 500 відеокарт, 50 процесорів. Знайдено також чорнову документацію щодо обліку споживання електроенергії, блокноти, телефони, флеш-накопичувачі.

Оперативно-слідчі дії ще тривають, правоохоронці намагаються встановити та відшукати усіх причетних до організації ферми осіб, у тому числі у причетності посадових осіб АТ “Вінницяобленерго”. Адже настільки добре організована ферма у приміщенні товариства точно не могла працювати непомітно.

Криптоферма на “Вінницяобленерго”

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі