НТА > НОВИНИ > Кримінал > СБУ перевірила на поліграфі закарпатських черниць, які прагнули «прабуждєнія матушкі-Русі»

СБУ перевірила на поліграфі закарпатських черниць, які прагнули «прабуждєнія матушкі-Русі»

226

Служба безпеки України перевірила Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті, де черниці закликали до «прабуждєнія матушкі-Русі»

Як повідомили в СБУ, під час проведення контррозвідувальних заходів, понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування. Зокрема, перевірку поліграфом.

На території монастиря знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

«Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність, і наголошується, що Росію, Україну та Білорусь «нєльзя раздєліть»», – повідомили деталі в СБУ.

Наголошують, попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха РПЦ Кирила Гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства».

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую зємлю» і закликали до «пробудження матушки-Руси».

Усі матеріали передадуть на експертизу.

Нагадуємо, СБУ вже провела перевірку в церквах і монастирях московського патріархату. Стартували – з Києво-Печерської Лаври в Києві.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі