НТА > НОВИНИ > Кримінал > СБУ викрила групу «тітушок», яких готували для диверсій в Росії

СБУ викрила групу «тітушок», яких готували для диверсій в Росії

204

СБУ викрила громадян України, які за завданням російських спецслужб мали вчинити провокації проти населення РФ. Такі дії країна-агресор могла використати як чергову причину для виправдання подальшого тиску на Україну.

Про це повідомляє СБУ.

За попередніми даними, спецслужби РФ ретельно розробляли план провокацій і диверсій, спрямованих проти власного населення, а звинуватити в цьому хотіли нашу державу. Вони завербували трьох мешканців Київської області, які є вихідцями з кримінальних кіл. Для виїзду в Росію їх мали забезпечити підробленими документами.

Вони отримали завдання сформувати дві групи по п’ять осіб у кожній. Виїзд першої був запланований найближчими днями.

Зловмисникам розробили покрокову інструкцію дій, а всю детальну інформацію вони мали отримати вже на місці, у РФ. За участь у провокаціях обіцяли по $4 тисячі кожному. Куратори запевнили «тітушок», що після того, як завдання буде виконане, їх відправлять додому. Проте, за наявними даними, провокаторів планували показово ліквідувати під час затримання. Співробітники Служби безпеки України запобігли цьому сценарію. І організаторів, і їх спільників одночасно затримали у Києві та області.

За даними СБУ, ці особи є тренерами у спортивних клубах контактних єдиноборств. Вони неодноразово залучалися проросійськими силами для проведення провокацій і замовних протестних акцій у різних регіонах України. Зокрема, встановлено, що зловмисники організували у жовтні-грудні 2021 року акти вандалізму над пам’ятником С.Бандері у Тернополі, над Одеською синагогою та іноземним представництвом в Одесі.

Крім того, один із затриманих створив так зване «силове крило», до складу якого увійшли члени спортивних товариств і представники кримінального середовища. Група отримала завдання взяти участь у проплачених масових заворушеннях у центрі столиці наприкінці січня 2022 року і спровокувати бійки. Однак тоді правоохоронці спрацювали на випередження і не допустили реалізації такого плану.

При обшуках вилучили вогнепальну зброю з набоями, копії закордонних паспортів осіб, яких мали відправити до РФ для вчинення провокацій.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі