НТА > НОВИНИ > Секретар РНБО розповів про “п’яту колону”, Харків, вторгнення та евакуацію

Секретар РНБО розповів про “п’яту колону”, Харків, вторгнення та евакуацію

621

Сьогодні відбулося засідання РНБО, однією з тем якого були заходи щодо забезпечення національної безпеки від внутрішніх і зовнішніх загроз.

Про це розповів на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов.

Зокрема, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що головне завдання Росії в протистоянні з Україною – розхитати внутрішню ситуацію. І поки вона з цим справляється.

За його словами, ескалація на українських кордонах не була для Києва новиною, оскільки Україна вже давно спостерігає за нарощуванням російських військ.

“Ми розуміємо плани і наміри РФ, нам кричати тут не треба. Нам потрібні спокій, виваженість, кожен має займатися своєю справою, чим ми і займаємося. Завдання для РФ номер один – це розхитування внутрішньої ситуації в нашій країні. І сьогодні, на превеликий жаль, вони дуже успішно цим займаються. Наше завдання – в спокійній виваженій обстановці робити свою справу. Що ми і робимо”, – зазначив Данілов.

Він також підкреслив, що Україна готова до активних дій РФ.

“Чи будуть вони їх робити? Нам невідомо, але підготовка у нас до цього йде і тут не потрібно робити якісь наголоси. Ми це розуміємо, ми це усвідомлюємо”, – додав секретар РНБО.

Також Олексій Данілов не вважає дані розвідки Британії щодо “п’ятої колони” сенсацією. Розвідка України знає імена всіх “прибічників” Російської Федерації.

“Це може бути сенсацією для тих людей, які не обізнані з тим, що відбувається в нашій країні. Ми цілком обізнані, хто такий Мураєв, інші представники РФ, яких не називає англійська розвідка, чітко усвідомлюємо прізвища, імена, по батькові цих людей. Знаєте, як кажуть: а ви не можете всіх оголосити? Навіщо ви їх притримуєте? Оголосіть, будь ласка, всіх. Набагато цікавіше буде”, – заявив Данілов.

За словами секретаря РНБО, в Україні знають, що таке “п’ята колона”, у зв’язку з чим одразу було прийнято рішення щодо заборони мовлення телеканалів, які застосовувалися, як засіб пропаганди Російської Федерації на території нашої країни.

Окрім того Данілов не заперечує точкові удари по Російській Федерації, якщо вона вдасться до повномасштабного вторгнення на нашу територію. Для такої відповіді в України “є можливості”.

За словами Данілова, в України є чітке розуміння того, як вона діятиме у разі повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації.

“Чи маємо ми можливості – можливості у нас є. Чи вистачає нам цих можливостей – можливо, ми слабші, ніж армія РФ, але це не значить, що ми не будемо воювати. Більше того, у нас є те, чого немає в Росії. І ми це знаємо, і ми це розуміємо”, – відзначив секретар РНБО.

Водночас Данілов додав, що у разі можливої війни з Росією – Україна може розраховувати на підтримку з боку своїх союзників.

“У разі наступу ми будемо битися. Чи будемо просити про допомогу? Так, будемо. Чи будуть нам її давати – враховуючи, скільки зобов’язань взяли на себе всі країни, вони мають це виконати. В них так само є виборці, є люди, які розуміють, що відбувається у світі”, – додав секретар РНБО.

Він заявив, що Харків, як і будь-яке інше місто, ніхто здавати не збирається в разі вторгнення РФ. Слова президента України Володимира Зеленського про це пересмикнули.

Данілов висловився щодо чуток про можливе повномасштабне вторгнення на територію України з боку Російської Федерації. Закликав зберігати спокій, оскільки ситуація є контрольованою.

“Президент говорив, що в разі нападу відсіч буде надано, але майте на увазі, що це буде велика війна, ми нічого здавати не збираємося. Про це говорив наш президент”, – сказав Данілов.

Секретар РНБО вважає, що слова Зеленського про можливе захоплення російськими військами Харкова пересмикнули і використовували для хайпу. Він додав, що загроза окупації будь-якого українського міста зберігається, поки існує Росія.

“Це буває, коли чіпляються за слово, роздувають і починають з цього робити певний хайп. Я до цього спокійно ставлюся. Я більш ніж упевнений, що харків’яни, львів’яни, одесити, всі наші міста будуть захищені. Вони були, є і будуть українськими”, – додав секретар РНБО.

На тлі загрози повномасштабного вторгнення Російської Федерації, влади країн заявляють про евакуацію власних дипломатів та їх сімей з України. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, активний виїзд з країни поки що не спостерігається.

“Сьогодні ми маємо інформацію про три країни. 49 країн не приймають в цьому участь в цих речах. Кожна країна самостійно визначається, те що стосується їх громадян, які знаходяться на території нашої країни. Єдине що можна сказати, що була велика хвиля дезінформаційна того, що співробітники безпосередньо установ Російської Федерації масово покидають нашу країну. Ми цього не бачимо”, – відзначив Данілов.

За словами секретаря РНБО, станом на сьогодні інформація про рекомендацію виїзду з країни надходила з посольства США, Великобританії та Австралії.

“На сьогоднішній день є інформація з посольства США, те що вони пропонують своїм співробітникам, посольства Великобританії та посольства Австралії. Інші посольства цим питанням не займаються”, – додав Данілов.

Секретар РНБО також висловився щодо чуток про можливе повномасштабне вторгнення на територію України з боку Російської Федерації.

“Ситуація яка є, вона є цілком для нас зрозумілою. Немає ніяких на сьогоднішній день приводів для того, щоб ми з вами панікували. Я б просив щоб ми усі були з вами в спокої”, – заявив Данілов.

Секретар РНБО зауважив, що ситуація навколо агресії з боку Російської Федерації є контрольованою, у зв’язку з чим важливо зберігати спокій.

“Ситуація є абсолютно контрольованою. Для нас не є нічого нового у тому, що на сьогоднішній день відбувається. Я хочу щоб ми усі з вами розуміли: у кожної країни є свої завдання, кожна країна дбає про свою країну. Коли відбуваються ті, чи інші речі – ми маємо з вами перш за все аналізувати спокійно й зробити висновки для нашої країни”, – додав Данілов.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"