НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Семирічна дівчинка, яка захворіла правцем, потребує рідкісної донорської крові

Семирічна дівчинка, яка захворіла правцем, потребує рідкісної донорської крові

Ліліана Ковальська уже два тижні перебуває в реанімації на штучній вентиляції легень в ОХМАДИТі. Медики кажуть, що це найскладніший випадок правця за останні кілька років.

1258

Семирічна дівчинка з Мостищини, яка захворіла правцем – потребує донорської крові. Причому йдеться про рідкісну 4 групу з негативним резусом.

Ліліана Ковальська й досі перебуває у важкому стані у реанімаційному відділенні ОХМАТДИТу. Дівчинка у медикаментозному сні з 14 липня.

Нагадаємо, дитина підхопила небезпечну інфекційну недугу, коли впала з велосипеда та зламала руку. Після того, як її почало сильно судомити, медики діагностували правець. Захистити дівчинку від хвороби могла б вакцинація, втім Ліліана не отримала свою другу дозу у шестирічному віці.

Де можна здати кров для Ліліани

Медики просять здавати кров на Пекарській 69-Б для Ліліани Ковальської .

Першочергово їй необхідна 4 група – резус негативний. Але крім того, допоможуть й інші групи крові, як для Ліліани, так і для діток з Охматдиту.

 «Дитина перебуває на штучній вентиляції легень. У неї й надалі, навіть попри те, що вводилися дві дози імуноглуболіну, утримуються клонічні судоми. Насьогодні дитина потребує корекції  еротрицитарної, бо є зміни в аналізі крові. У неї дуже рідкісна група крові  – IV резус негативний», – каже завідувачка реанімаційного відділення ОХМАДИТу Віра Приймакова.

Нагадаємо, мама дівчинки Марта Ковальська пояснювала – не вакцинувала доньку у шестирічному віці, тобто торік, бо тривала пандемія і препарати вчасно не завезли у населений пункт )

Правець – це важке інфекційне захворювання, що вражає нервову систему. Недуга може спричинити асфіксію та зупинку серця. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Загалом у львівському ОХМАТДИТІ тільки за минулі 4 роки рятували 9 пацієнтів від правця. А за останні 7 років – ніхто від цієї інфекції, на щастя, не помирав. Від людини до людини це захворювання не передається.

Віра Лабич 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі