НТА > НОВИНИ > Новини політики > Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про підтримку України

Сенат Польщі одноголосно ухвалив резолюцію про підтримку України

У резолюції зазначають, що немає безпечної Польщі без незалежної України

384

У Польщі сьогодні, 4 лютого, верхня палата парламенту (сенат) одноголосно  ухвалила резолюцію про політичну та збройну підтримку України.

Про це повідомляє Gazeta Prawna.

Документ ухвалили одноголосно: за нього проголосували усі 92 сенатори, ніхто «не утримався» і не проголосував «проти».

Як зазначається в резолюції, вільна Україна є одним з гарантів безпеки Польщі. Польща була першою країною, яка визнала незалежність України, а польські уряди підтримували стратегічне партнерство між Києвом і Варшавою.

«Сьогодні Україна зіткнулася зі смертельною небезпекою – загрози чергового вторгнення. Відтак дуже важливо, щоб польська влада надійно підтримувала нашого сусіда, адже немає безпечної Польщі без незалежної України»,  –  йдеться в резолюції.

Сенат Польщі підтримує надання Україні політичної та фінансової допомоги, постачання зброї, а також участь військових країн-членів НАТО у навчанні українських військових.

Підкреслюється, що усі дії, спрямовані проти агресора, мають величезний вплив на моральний дух українського народу.

Як зазначається у документі, Росія зібрала на кордонах України величезну армію, зокрема танки, артилерію, кораблі і бойову авіацію.

«Метою цієї ескалації напруження є дестабілізація Європи. Це може призвести до спалаху найбільшого збройного конфлікту з часів Другої світової війни», – звертають увагу польські сенатори.

Як зазначається, у 1994 році США, Велика Британія та Росія взяли на себе зобов’язання поважати суверенітет і територіальну цілісність України та утримуватися від будь-яких загроз застосування сили проти її незалежності в обмін на ліквідацію Києвом ядерного потенціалу. Україна виконала свої зобов’язання, але попри це Росія в 2014 році напала на Україну, анексувала Крим і контролює сепаратистів на сході.

«Перед черговим вторгненням Росії Україну беззастережно підтримують Північноатлантичний альянс, ЄС та США. Влада у Києві розпочала стратегічне співробітництво з НАТО в 1997 році, а в 2008 році союзники погодилися на її майбутнє членство. Сьогодні ми стикаємося з випробуванням цієї політики відкритих дверей», –  наголошується в резолюції.

Польський Сенат переконаний у можливості ведення діалогу з Росією. Однак це не може відбуватися в умовах військового шантажу, підриву принципів непорушності кордонів у Європі та гібридних атак на демократичні інституції.

«Умовою цього діалогу є відведення російських військ від українського кордону», – резюмують польські сенатори в резолюції.

Зазначають, що документ після ухвалення буде опублікований в урядовому віснику «Польський монітор».

Під час голосування у залі Сенату був присутній посол України в РП Андрій Дещиця. Маршалок Сенату Томаш Гродзький під оплески польських законодавців символічно вручив українському дипломату текст резолюції.

Нагадаємо, що 27 січня Сейм Польщі також ухвалив резолюцію на підтримку України.

Також польський уряд 2 лютого схвалив пропозицію міністра оборони Польщі Маріуша Блащака про передачу Україні новітніх польських ПЗРК «Piorun».

І Комітет Сенату Польщі з питань закордонних справ минулого року в квітні ухвалив резолюцію, в якій висловив підтримку Україні на тлі нарощування військ РФ біля кордонів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"