НТА > НОВИНИ > Сенатор-республіканець заблокував виділення $40 млрд для України

Сенатор-республіканець заблокував виділення $40 млрд для України

“Ви не повинні виділяти всі 40 мільярдів доларів без будь-якого нагляду”

429

Сенатор-республіканець Ренд Пол зі штату Кентуккі загальмував швидке ухвалення рішення щодо пакета допомоги Україні на майже 40 мільярдів доларів. Тепер ухвалення рішення переноситься щонайменше на наступний тиждень.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Вночі 11 травня (за Києвом) Палата представників США схвалила новий пакет допомоги для України. Але перед тим, як відповідний законопроєкт передадуть на підпис президенту Джо Байдену, він має отримати схвалення Сенату США.

Щоб швидко ухвалити таке рішення Сенат США має дійти одноголосної згоди. Однак Ренд Пол виступив проти, вимагаючи зміни до формулювання у законі. Зокрема, він наполягає, щоб до законопроєкту додали пункт про запровадження контролю за грошима та зброєю, які США надсилають Україні, з боку спеціального генерального інспектора.

«Ви не повинні виділяти всі 40 мільярдів доларів без будь-якого нагляду. І, маючи спеціального генерального інспектора, як ми робили це в Афганістані — це не зупинило всі розтрати — це принаймні змушує зловмисників двічі подумати про викрадення грошей», — заявив Пол. Він наголосив, що не можна рятувати Україну, «прирікаючи економіку США».

У цей час і лідер більшості в Сенаті Чак Шумер і його колега від Республіканської партії Мітч Макконнел закликали колег якнайшвидше ухвалити допомогу Україні. Річ у тім, що у Білому домі заявляли, що нинішніх грошей на поставки зброї Україні вистачить лише до третього тижня травня.

«Якщо сенатор Пол буде наполегливо виконувати свої необдумані вимоги… все, чого він досягне, — це одноосібно відкласти вкрай необхідну допомогу Україні», — наголосив Шумер.

Полу пропонували, щоб виставити на голосування його поправку, але той відмовився.

Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових 33 мільярдів доларів, більшість із яких піде на оборону, але також і на гуманітарну допомогу.

Однак законодавці збільшили попередній запит президента, передбачивши додатково 3,4 мільярда доларів на військову допомогу і ще 3,4 мільярда доларів на гуманітарну допомогу. Усього розмір пакета допомоги складає майже 40 мільярдів доларів.

Цей пакет включає понад 18,7 мільярда доларів військової допомоги та безпекової допомоги як Україні, так і для поповнення запасів техніки США, яку передали раніше.

Документ також передбачає майже 8,8 мільярда доларів для фонду економічної підтримки України, а також 5 мільярдів доларів на розв’язання проблеми дефіциту продовольства у світі, спричиненого війною.

Палата представників США схвалила його вночі 11 травня (за Києвом). Тепер потрібне схвалення Сенату США та підпис президента Джо Байдена.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі